Pomoc w wyborze filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Może być i Aquael, ale w przypadku Ikoli przeważa jej funkcjonalność. Minikani ma pompkę osobno, nie ma zaworów na wlotach węży itp, a to są bardzo ważne rzeczy przydające się w praktyce.
Dam przykład czyszczenia - zakręca się zawory, odkręca węże i cały kubeł do michy. Po czyszczeniu zakręca się węże, odkręca się korek odpowietrzający (nie trzeba zalewać), odkręca się zawory i zalewa filtr (filtr odpowietrza się sam), włącza się zasilanie i po kłopocie.
W przypadku minikani tak prosto tego już nie zrobisz.
Nie twierdzę, że Aquael jest gorszy, dla mnie bardziej funkcjonalna jest Ikola.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Bierz filtr z wirnikiem wbudowanym w głowicę - nie musisz się martwić z układaniem i wygłuszaniem pompy zewnętrznej tak jak to jest w Aquaelach. Ikola jest bardzo ok, tania, łatwa w obsłudze i wykonana solidnie. Minusem są faktycznie rurki, ale moje jakoś ogarnąłem i założyłem deszczownicę ;)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ja też polecam IKOLĘ.
natalia_natalia
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2019 13:47

Post autor: natalia_natalia »

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :brawo :lol:
Jednak wybrałam aqaela, pompa będzie wewnątrz, znalazłam nowy filtr na olx, blisko mnie, w dobrej cenie.. więc długo się nie zastanawiałam :wink:
Jescze raz bardzo Wam dziękuję :) :)
Giman
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2020 8:46

Post autor: Giman »

Trochę odgrzebie temat (aby nie zakładać nowego).

Akwarium trochę większe bo 112l więc zastanawiam się między Ikola 450 czy 400 maxx ?

Ikola 450 - większa pojemność koszy (7,2l) ale mniejszy przepływ (820l/h)

Ikola 400 maxx - mniejsze kosze (4l), przepływ większy (1200 l/h)

Co ważniejsze ? filtr kubełkowy ma zastąpić wewnętrzny, roślin i ryb sporo w akwarium.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

820l/h to siedmiokrotne przefiltrowanie całej wody w takim akwarium, według mnie w zupełności wystarczy (oczywiście wydajność spadnie, ale i tak powinna być wystarczająca), większa pojemność to więcej mediów, czyli lepsza filtracja, wybrałbym 450-tkę
ODPOWIEDZ