Pielegnice niebieskołuskie Problem

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bartek2249
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2014 20:12

Pielegnice niebieskołuskie Problem

Post autor: bartek2249 »

Witam
Od jakiegoś czasu miałem samca pielegnicy niebieskołuskie. Postanowiłem mu wpuścić jakąś samiczke po jakim pół roku. Znalazłem 4 szt pomyślałem że wpuszcze zobaczymy może coś się dobierze. Minął jakiś tydzień i zauważyłem że 3 szt mój samiec przegania i z nimi się gryzie i jednej pozwala tylko doplywac do siebie i nic jej nie robi. Pływali cały czas jakby już byli para (nie dopuszczając pozostałych). Po 3 dniach postanowiłem odlowic pozostałe do innego akwa do momentu oddania ryb.

Pływają jakiś tydzień że sobą ładnie się prezentują itd nie ganiaja się wręcz przeciwnie czasami drgaja jedna do drugiej.

Lecz jest problem. Ta druga niby samica co wpuscilem do samca od początku nic nie je kompletnie.
Próbowałem różne rzeczy mrożonki, suche płatki, pałeczki dla ryb (nimi była wcześniej karmiona u poprzedniego właściciela), dawałem pokarm który mój kolega robi dla swoich ryb mieszanka serca wołowe itd. I je tylko samiec a ta niby samica nic. Zaczynam się martwić troszkę

Dlatego proszę o pomoc
Obsada :
Dwie pielegnice niebieskoluskie
Jeden glonojad ok 5 cm którego praktycznie nie widać
Akwa trochę za małe 130 l (byly w mniejszym wcześniej w 13 szt)
pH 7,5
NO2 bliskie zeru
Temp 26 stopni
Podłoże piaszczyste
Napowietrzam praktycznie codziennie (wczoraj wyłączyłem pompke. Dzisiaj po południu pływały przy tafli)

I jeszcze wczoraj postanowiłem dać troszkę soli niejodowanej pomyślałem że uspokoi troszkę ryby i odkazi wodę. 10 łyżeczek rozpuszczonych na 15 l podmienionej wody

Filtr eheim Ecco pro
Pozdrawiam. Proszę o pomoc :)

Usunąłem dubel tematu.
MOD krzych_100
ODPOWIEDZ