Filtr do 112l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Filtr do 112l.

Post autor: Andrzej 1982 »

Witam, mam zamiar kupić filtr kubełkowy. Znalazłem dwa w miarę chyba w dobrej cenie. Co sądzicie o nich, może ktoś ma któryś? Może ktoś poleci jakiś do 112.Aquael multikani 800 lub SUNSUN FILTR KUBEŁKOWY HW-402B 1000 L/H 18W Z LAMPĄ UV-C 9W + KOMPLET WKŁADÓW. Dzięki 😉
Andrzej1982
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Posiadam filtr multikani 800 i mimo, że nie narzekam to chyba gdybym kupowała jeszcze raz to myślałabym o czymś innym. Wielkim plusem jest czyszczenie które według mnie jest super proste no i w razie gdyby ten filtr był za mały to można do niego podłączyć jeszcze kolejny taki sam.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

AlisonLaurentis pisze:Posiadam filtr multikani 800 i mimo, że nie narzekam to chyba gdybym kupowała jeszcze raz to myślałabym o czymś innym. Wielkim plusem jest czyszczenie które według mnie jest super proste no i w razie gdyby ten filtr był za mały to można do niego podłączyć jeszcze kolejny taki sam.
Dzięki za informację 😉 Pozdrawiam
Andrzej1982
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Andrzej 1982 pisze:
AlisonLaurentis pisze:Posiadam filtr multikani 800 i mimo, że nie narzekam to chyba gdybym kupowała jeszcze raz to myślałabym o czymś innym. Wielkim plusem jest czyszczenie które według mnie jest super proste no i w razie gdyby ten filtr był za mały to można do niego podłączyć jeszcze kolejny taki sam.
Dzięki za informację 😉 Pozdrawiam
A takie coś? Filtr zewnętrzny kubełkowy Aqua Nova NCF-1000🤔
Andrzej1982
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Andrzej 1982 pisze:A takie coś? Filtr zewnętrzny kubełkowy Aqua Nova NCF-1000🤔
Wg. opinii, jakie można znaleźć w internecie zawory w tym filtrze przeciekają po jakimś czasie. Można je rozebrać i wymienić sam oring, można też dokupić same zwory. Też rozważałem zakup tego filtra, ale w ostateczności zdecydowałem się na Ikolę.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Jeszcze małe pytanie, chce dać wlot do kubełka zlewej strony z tyłu akwarium a wylot z kubełka do akwarium z przodu po tej samej stronie. Czy to dobre rozwiązanie? Będzie tylko kubełek jako jedyny filtr. Może ktoś pomoże z rozmieszczeniem z rurkami. (gdzie zasysajacy i gdzie wyrzucający wodę). Dzięki 😉
Andrzej1982
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Andrzej 1982 pisze: Może ktoś pomoże z rozmieszczeniem z rurkami. (gdzie zasysajacy i gdzie wyrzucający wodę).
Możesz je dać nawet koło siebie, odwracając końcówki w przeciwnie strony. Masz akwarium 112l, więc nie jest ono na tyle długie, aby ułożenie rurek było decydujące(w długich akwariach ma znaczenie przepływ wody i ułożenie rurek).
Ale do rzeczy, nie ma znaczenia, czy wypływ wody będzie z lewej, czy z prawej strony, najczęściej daje się rurki w dwóch rogach. Chodzi o to, jakie masz ryby, czy preferują mocny/słaby nurt wody, czy raczej wodę stojącą. Dobrze jest, aby filtr miał regulację wypływu/wpływu wody.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Planuję tylko stadko ok 10 szt. Tęczanki boesmana muszę dobrać pod parametry wody, czyli pH 7.5 GH ok 20. Dzięki 😉
Andrzej1982
ODPOWIEDZ