Niski potas i w miare niskie NO3

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Niski potas i w miare niskie NO3

Post autor: szakal »

Witam

Posiadam 112 litrowe akwarium roślinne. Baniak jakoś funkcjonuje, mam np. anubiasy które szybko mi rosną oraz kilka innych roślin. Jest też niestety troche krasnorostów na anubiasie, ale tendencja ostatnio jest spadkowa i sporo tych glonów po prostu obumarło. Mierzyłem ostatnio NO3 i wychodzi na 15 (mierzone serą) oraz mierzyłem Po4 które wychodzi na 0,5 a jak dokładniej się przyjrzeć to jeszcze mniej(też mierzone serą). I co ja mam z tym zrobić bo jakoś nie wypada 15:1 czyli 15 NO3 do 0,5 (albo mniej) Po4. Czy mam za mało fosforu?

Jeszcze dopisze. Belka 2x24 wat t5 philips 865 daylight. Filtr aquanova ncf-600. Obsada mieczyki, molinezje kiryski, zbrojnik.
pozdr

szakal
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Możesz dać jakieś pływające rośliny - one wyciągną nadmiary. Krasnorosty to glony brudnej wody, jak często robisz podmianki? Nie masz przerybienia?

Sprawdzony sposób to podawanie bezpośrednio na nie Easy Carbo. Tylko wyłącz wtedy filtr, żeby nie "pofrunęło", no i pilnuj ilości, żeby nie wybić wszystkiego w baniaku ;)
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: szakal »

grzesi3k pisze:Możesz dać jakieś pływające rośliny - one wyciągną nadmiary. Krasnorosty to glony brudnej wody, jak często robisz podmianki? Nie masz przerybienia?

Sprawdzony sposób to podawanie bezpośrednio na nie Easy Carbo. Tylko wyłącz wtedy filtr, żeby nie "pofrunęło", no i pilnuj ilości, żeby nie wybić wszystkiego w baniaku ;)
Mam bardzo dużo wgłębki wodnej. Co do podmian to co tydzień wymieniam od 1/4 do 1/3 wody z czego jedno wiadro 10L jest z filtra ro(dodaje odpowiednią ilość minerałów Hydromineral na te 10 litrów aby nie wyjałowić wody).

Narazie mam 14 rybek ale dochodzą jeszcze młodzież i maluchy mieczyków(nie wyławiam ich, jest sporo roślin gdzie mogą się schować).
pozdr

szakal
ODPOWIEDZ