Jakie stado brzanek?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Amberned
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2019 10:22
Lokalizacja: Pleszew

Jakie stado brzanek?

Post autor: Amberned »

Witajcie.
Czy możecie mi podpowiedzieć czy brzanka mszysta i sumatrzańska tworzą jedno stado? Tak sobie myślałam, że kupię w sumie 10, ale czy to będzie dobrze?
Czy powinnam zdecydować się na jedne- obie po 8 to chyba za dużo.

Obsada, zbiornik 216l:
brzanka różowa 5szt,
kosiarka 3,
razbora klinowa 5
neon innesa 5

PH7 - CO2
kh10

Pozdrawiam
Amberned
_________________
zbiornik 216l
zbiornik 216l
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Mszysta to inna odmiana Sumatrzańskiej i powinny się zakolegować. Trochę małe te Twoje stadka, na Twoim miejscu myślałbym nad pozbyciem się ze zbiornika neonów i razbor i na ich miejsce dać brzanek.
Amberned
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2019 10:22
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: Amberned »

MarJan pisze: na Twoim miejscu myślałbym nad pozbyciem się ze zbiornika neonów i razbor i na ich miejsce dać brzanek.
No jest to jakiś plan... Na neonach mi nie zależy po prostu są kolorowe (zawsze znajdę chętnych na darmowe rybki), ale razbory bardzo mi się podobają . Muszę to przemyśleć.
A może wiesz dlaczego razbory jak kupiłam były srebrzyste, a teraz zciemniały?
Tak samo stało się z kosiarkami. Czy to kwestia wody?
zbiornik 216l
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie wiem czemu zciemniały i jak to wygląda u Ciebie, u mnie mam i razbory i kosiarki, które wydają się być normalne w porównaniu do zdjęć z różnych źródeł...
Uważam też, że razbory lepiej by się wkomponowały w brzanki (niż neony), ale napisałem tak ze względu na "bezpieczeństwo". Sumatry mają swoją opinię nie bez przyczyny, ale spróbować z razborami można- one kolorem raczej nie będą pobudzać, szybkie i zwrotne też są, duża szansa jest że brzanki zajmą się sobą, ale wtedy tych razbor też więcej jak 5szt.
Amberned
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2019 10:22
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: Amberned »

W sumie jak porównam ze zdjęciami w necie to te razbory niczym nie odbiegają. Ale.... nieważne.
Plan jest taki: razbory dokupię do 10. brzanki sumatrzańskie 8, mszyste 6, a wydam neonki.

MarJan - dzięki za podpowiedź.
zbiornik 216l
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Amberned pisze:A może wiesz dlaczego razbory jak kupiłam były srebrzyste, a teraz zciemniały?
Związane ze stresem podczas transportu. Zaaklimatyzowały się w nowym otoczeniu i nabrały kolorków.
ODPOWIEDZ