Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Jakie stado brzanek?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Amberned

Do陰czy: 28 Mar 2019
Sk康: Pleszew

PostWys豉ny: 30 Lis 2019 13:42    Temat postu: Jakie stado brzanek? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Czy mo瞠cie mi podpowiedzie czy brzanka mszysta i sumatrza雟ka tworz jedno stado? Tak sobie my郵a豉m, 瞠 kupi w sumie 10, ale czy to b璠zie dobrze?
Czy powinnam zdecydowa si na jedne- obie po 8 to chyba za du穎.

Obsada, zbiornik 216l:
brzanka r騜owa 5szt,
kosiarka 3,
razbora klinowa 5
neon innesa 5

PH7 - CO2
kh10

Pozdrawiam
Amberned

MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 153
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 30 Lis 2019 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mszysta to inna odmiana Sumatrza雟kiej i powinny si zakolegowa. Troch ma貫 te Twoje stadka, na Twoim miejscu my郵a豚ym nad pozbyciem si ze zbiornika neon闚 i razbor i na ich miejsce da brzanek.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Amberned

PostWys豉ny: 01 Gru 2019 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisa:
na Twoim miejscu my郵a豚ym nad pozbyciem si ze zbiornika neon闚 i razbor i na ich miejsce da brzanek.

No jest to jaki plan... Na neonach mi nie zale篡 po prostu s kolorowe (zawsze znajd ch皻nych na darmowe rybki), ale razbory bardzo mi si podobaj . Musz to przemy郵e.
A mo瞠 wiesz dlaczego razbory jak kupi豉m by造 srebrzyste, a teraz zciemnia造?
Tak samo sta這 si z kosiarkami. Czy to kwestia wody?

MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 153
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 01 Gru 2019 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu zciemnia造 i jak to wygl康a u Ciebie, u mnie mam i razbory i kosiarki, kt鏎e wydaj si by normalne w por闚naniu do zdj耩 z r騜nych 廝鏚e...
Uwa瘸m te, 瞠 razbory lepiej by si wkomponowa造 w brzanki (ni neony), ale napisa貫m tak ze wzgl璠u na "bezpiecze雟two". Sumatry maj swoj opini nie bez przyczyny, ale spr鏏owa z razborami mo積a- one kolorem raczej nie b璠 pobudza, szybkie i zwrotne te s, du瘸 szansa jest 瞠 brzanki zajm si sob, ale wtedy tych razbor te wi璚ej jak 5szt.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
Amberned

PostWys豉ny: 01 Gru 2019 16:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie jak por闚nam ze zdj璚iami w necie to te razbory niczym nie odbiegaj. Ale.... niewa積e.
Plan jest taki: razbory dokupi do 10. brzanki sumatrza雟kie 8, mszyste 6, a wydam neonki.

MarJan - dzi瘯i za podpowied.

100%amator

Do陰czy: 28 Wrz 2019
Pom鏬: 1

PostWys豉ny: 02 Gru 2019 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Amberned napisa:
A mo瞠 wiesz dlaczego razbory jak kupi豉m by造 srebrzyste, a teraz zciemnia造?

Zwi您ane ze stresem podczas transportu. Zaaklimatyzowa造 si w nowym otoczeniu i nabra造 kolork闚.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum