Ustabilizowanie szafki

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kroolik727
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2019 16:07
Lokalizacja: Dingolfing

Ustabilizowanie szafki

Post autor: Kroolik727 »

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post tak wiec za wszelkie błedy z góry przepraszam. Mam taki problem i potrzebuje waszej rady. Tydzień temu wystartowałem z nowym baniaczkiem 215l aquael glossy 100.Ustawilem i wypoziomowalem go na oryginalnej szafce z zestawu. Dzisiaj zauważyłem ze deska podłogowa sie wybrzuszyła do góry w miejscu pomiedzy regulowanymi stopkami i to dość sporo. Pomijajac już sprawe ze z czasem moze ona ulec zniszczeniu zastanawiam sie czy nie bedzie mialo to wplywy na szafke i akwarium żeby z czasem sie nie rozszczelnilo wydaje mi sie że szafka już troszke obwisła z jednej strony. Akwarium stoi na podkładzie i z tej samej strony jest on wiele bardziej splaszczony niz z drugiej. Myslałem zeby pod szafką zrobić ramke z kantówek wkoło aby lepiej rozłożyć nacisk obciążenia na większą powierzchnie. Druga sprawa to czy moge przeprowadzic ta operacje przy w pełni zalanym akwarium czy lepiej spuścic wiekszość wody i dopiero podnieść na nóżkach i wsunąć kantówki pod spód. Za wszelkie odpowiedzi dziekuje.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Co masz za podłogę? Czy jest to podłoga na legarach?
Można zrobić tak jak opisujesz, albo posłużyć się blatem roboczym (one są dosyć grube ok. 4cm, można dać dwa). Jeśli wybór padnie na kantówki, to dobrze byłoby, aby kantówki były suche, nie wilgotne.
Ja na Twoim miejscu spuściłbym wodę z akwarium, zrobił "podstawę" pod szafkę i nie zalewałbym od razu ponownie, tylko zaprosiłbym kilka osób, aby całość ważyła tak z 300-400kg (np. 5 osób po 80kg). Sadza się takie osoby na szafce i sprawdza ugięcie podłogi :D.
Jak się podłoga nie ugnie, zalewasz akwarium.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Kroolik727
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2019 16:07
Lokalizacja: Dingolfing

Post autor: Kroolik727 »

Podłoga jest na żelbetonie nowe budownictwo blok wielorodzinny w Niemczech. Chyba jednak zastosuje kantowki bo nie zabardzo usmiecha mi sie zciagac akwarium z szafki i spowrotem je wkladac pp ustawieniu na blacie roboczym gdyż szkło razem z aranżacja waży koło 100kg. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ