Rośliny w LT zaczynają padać

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Post autor: Furyan »

Czyli wychodzi na to że najlepsza forma nawożenia powinna być codziennie.
Fitr mam kubełkowy używam go od czterech miesięcy i póki co jeszcze go nie czyściłem , może za kilka miesiecy to zrobie jak zauważe spadek wydajności ale to i tak będę go czyścił we wiaderku z wodą z akwarium.
Swoją drogą może komuś się to przyda:
uznaję to za kryptoreklamę i usuwam. MOD BARA
Firma sprzedaje micro macro i carbo w płynie w fajnych i wygodnych dozownikach, czytałem że mają dobre opinie więc na przyszłość zamówie sobie kilka takich zestawów i wyjdzie jeszcze taniej i lepiej.
Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Post autor: Furyan »

Witam!
Pododaniu macro i micro rośliny ruszyły pełną parą i nic już nie gnije:
Obrazek
Niestety musiałem pozbyć się drzewek z mchu ponieważ zaczeły mi gnić te delikatne gałązki i przy pewnej pdomianie wody zwyczajnie mi się to wszystko rozpadło także nie polecam klejenia drzewek bonsai ^^
Mimo wszystko ciągłą boląćzką są umierające kiryski , ten problem ciągnie się od kilku miesięcy i łącznie poadło mi jakieś 10 sztuk więc dałem sobie spokój i już nie dokupuje bo nie chce zabijać ryb co jest dziwne te rybki padły mi w odstępach tygodni każda , nie widać żadnych oznak plam itp , karmie dwa razy dziennie różnym jedzeniem również dla rybek dennych, ręce opadają. Macie jakieś pomysły ? Tylko kiryski mi padają w tym baniaku zupełlnie jakby to akwarium nie nadawało sie na te ryby.
Testy wody w normach , pH 7, nie znam KH i GH ale kiedyś dałem wode do zbadania w sklepie i było 10, regularne podmiany 25% wody co 10 dni.
Szymon871
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2020 12:13

Re: Rośliny w LT zaczynają padać

Post autor: Szymon871 »

A inne ryby też padają czy tylko kirysy?

PS ładne akwa. Po przeczytaniu wątku rozumiem że npk bez CO2 reanimowalo rośliny?
ODPOWIEDZ