Ciemnie końcówki płetw u bojownika

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Ciemnie końcówki płetw u bojownika

Post autor: szamanka »

Warunki
litraż 78, dłuższy obok 75cm
wiek akwarium - 1 rok

26*C
pH 7,5
GH 6
NO3 20-30
bojownik jest w akwarium od tygodnia, poza nim w akwa są 2 samice bojownika, 10 drobnoustków beckforda, 10 kirysków pigmejskich i 1 razbora galaxy. Jeden z drobnoustków ma od dłuższego czasu lekko nastroszone łuski, ale poza tym zachowuje się normalnie i żyje.

Moje pytanie brzmi czy z tym bojownikiem faktycznie jest coś nie tak, czy ja mam urojenia i taki wygląd płetw jest normalny?

https://images90.fotosik.pl/291/71d77f018223742a.jpg

https://images92.fotosik.pl/292/8a91bf848ba42cbf.jpg
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Re: Ciemnie końcówki płetw u bojownika

Post autor: wężowakolumna »

Może to w kwestii rozwiania wątpliwości ;)

Ta jedna Razorka Galaxy potrzebna Ci jest do czegoś?


złamanie praw autorskich. MOD BARA
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Nie jest, ale do sensownego sklepu akwarystycznego daleko, a w kiblu nie spuszczę. Miałam 15, zdychaly pojedynczo przez chyba pół roku. :( Nie wiem czemu.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

szamanka pisze:Nie jest, ale do sensownego sklepu akwarystycznego daleko, a w kiblu nie spuszczę. Miałam 15, zdychaly pojedynczo przez chyba pół roku. :( Nie wiem czemu.
Wziąłbym jak komornik traktor ;) ale 500 km. po jedną rybkę gnał nie będę ;)

To są strasznie delikatne rybki, wrażliwe na wahania parametrów, mi też padały, jak przestałem podmieniać wodę zgonów brak. Z 14 szt. zostało mi 6 największych i najstarszych osobników, które kupiłem we wrześniu, kolejne dokupowane systematycznie, młodsze niestety padały. Akwarium mi się ustabilizowało chyba więc dokupię znowu chociaż to jest droga impreza te galaxianki ;) ale oglądanie gonitw większej grupy tych rybek rekompensuje mniejszy portfel ;)
ODPOWIEDZ