Woda w aquarium 525l

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
MateuszB
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019 0:51

Woda w aquarium 525l

Post autor: MateuszB »

Witam mam pytanie akwarium 525l zalozone ok 1.5 msc temu parametry pH ok 7.5, KH Miedzy 6.5 a 7, GH 11 czy to wysokie parametry czy w normie ?? Dodam iz od jakiegos czasu rosliny mi obumieraja.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Zależy dla jakich ryb.Niektóre ryby wolą pH 6.5,a niektóre 7 :).
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

I zależy dla jakich roślin...
Czy było coś robione w akwarium, poza "standardowymi" czynnościami? Zmiana oświetlenia, nawożenia itp?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
MateuszB
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019 0:51

Post autor: MateuszB »

Rybki to 3 paletki skalary glonojady kosiarki zalobniczki labeo A rosliny to anubias nana nurzaniec I roslinka ktorej nasty nie znam ale podesle zdjecia.
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Paletki mogą zostać skrzywdzone przez większe ryby (według rybyakwariowe.eu).A żałobniczki skrzywdzone przez większość obsady,w tym paletki.Plus dla wszystkich ryb jest zła woda jeżeli jest wyżej niż 7.5 pH.Dla paletek zbyt wysoka twardość wody.
MateuszB
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019 0:51

Post autor: MateuszB »

To akurat wiem ze pH za wysokie tylko jakie proporcje wody RO dodawac przy podmianie sent zbic pH I czy wartosci TwW I TwO nie sa as wysokie?? Paletki mam raptem 10- 12 cm nie stwazaja problemow
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Woda RO nie obniży ci pH poniżej 7, bo tyle powinna mieć sama w sobie, a czytałem, że dyskowce wymagają pH mniejszego jak 7 i że to jest ważniejsze od zmiękczania wody, gdy masz koło 10GH...wodę możesz jeszcze zmiękczyć jak to nie stanowi problemu, a pH obniżaj kwasem i problem z głowy
MateuszB
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019 0:51

Post autor: MateuszB »

Tylko jakim kwasem?? A Tak wogole to te paletki dobraly sie w pare mialem juz 2 razy ikre ale po 36h zbielala i ja zjadly. Facet w zoologicznym powiedzial ze mieszanka kranowki I wody Ro I mlode sie wykluja
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pytasz, więc odpowiadam- facet w zoologicznym też odpowiedział bo pytałeś, on zapewne uważa, że ma rację, ja z kolei jestem przekonany, że racja jest po mojej stronie, co z tym zrobisz Twoja sprawa...

Kwas jaki dostaniesz, taki użyj, tylko nie organiczny, np. kwasek cytrynowy to nie jest dobry pomysł. Najczęściej używa się solnego lub siarkowego. Można kupić gotowca- aquacid. Ja używam siarkowy- kupiłem na stacji paliw elektrolit do akumulatorów za jakieś 4zł 1litr, rozrobiłem z 4l wody destylowanej i mam słabego kwasu na lata do celów akwarystyki...tylko nie mieszaj- nawet słabego-kwasu bezpośrednio w akwarium. Metodą prób i błędów rozrabiaj we wiadrze do uzyskania odpowiedniego wyniku- zapamiętaj/zapisz proporcję i używaj do końca zabawy z tymi rybami.
ODPOWIEDZ