Świecące ryby, serio... proszę o pomoc.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Świecące ryby, serio... proszę o pomoc.

Post autor: Gabonensis123 »

Witam. Mam pytanie: czy paski led o mocy 5050 o kolorze niebieskim nadają się na takie nocne oświetlenie? I jeszcze jedno: ponieważ chciałem to sam sprawdzić zamontowałem je na chwile do pokrywy w moim akwa, właczyłem i zauważyłem, że moje danio pręgowane tylko te sztucznie farbowane (nie krzyczcie jestem akwarystą od 2 miesięcy i jak je kupowałem nie wiedziałem nic o farbowaniu ryb) zaczynają poprostu świecić! Nie wiem dlaczego ale inne ryby poprostu są ,,ciemne" a te danio jakby świeciły swoimi sztucznymi kolorami. Nie wiem czy może im się od tego coś stać? Oraz dlaczego tak świecą? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Dane akwa: 100l, korzeń, 2 kokosy, 3 kamienie, rośliny : 1 gałęzatka, 5 (nie znam nazwy takie z dużymi liśćmi). Obsada: 4 danio pręgowane, 1 zbrojnik niebieski, 4 zmienniaki plamiste, 1 krewetka filtrująca, 1 atya gabonensis, 1 ślimak, 2 guraminy mozaikowe, 8 molinezji, 1 mieczyk zielony.
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

A to nie są przypadkiem Danio GloFish, genetycznie zmodyfikowane rybki z wszczepionym genem z meduzy, który odpowiada za świecenie?

Kupiłeś GMO mutanty.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Odpowiedź gienq

Post autor: Gabonensis123 »

Tak to te.... Jak już mówiłem nic o nich nie wiedziałem przed zakupem... ale wracając do lampy czy ona im nie szkodzi? A także innym rybom?
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Re: Odpowiedź gienq

Post autor: BettaManiac »

Gabonensis123 pisze:Tak to te.... Jak już mówiłem nic o nich nie wiedziałem przed zakupem... ale wracając do lampy czy ona im nie szkodzi? A także innym rybom?
A czemu miała by szkodzić?Bardziej już szkodzi im to że są pół rybą a pół meduzą.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Chodzi mi po pierwsze nie o danio tylko o reszte ryb u mnie w akwarium, a po drugie pytam się ponieważ na opakowaniu z ledów był znak przekreślonego oka co kojaży mi się z możliwością utraty bądź uszkodzenia wzroku. Dlatego też się o to pytam a kwestie danio nie zamierzam tutaj dalej poruszać.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zostaw takie świecenie tylko dla dyskotek. To nie ma nic wspólnego z naturą i światłem nocnym (księżyca). Jak sam przeczytałeś, takie światło może doprowadzić do uszkodzenia wzroku.

Tak przy okazji: zrób porządek z obsadą, bo trzymasz ryby o kompletnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody, a na gurami Twoje akwarium jest za małe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ