CO2 z bimbrowni

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

CO2 z bimbrowni

Post autor: Arkady77 »

Witam,

Mam bimbrownię na żelatynie w butelakch 1 litrowych.
Bimbrownia chodzi non-stop już 2 miesiące. Wydzielana mgiełka jest tak delikatna, że nie wyłączam jej nawet na noc.
Pytanie: Czy trzeba wymienić wodę w jednej z butelek czy nie jest to konieczne ?

PS: szkoda, że nie można bezpośrednio zamieszczać tutaj zdjęć bo bym cały reportaż zrobił z założenia akwarium, bimbrowni czy ze zmontowanego sterownika TC420 w obudowie do ściemniania oświetlenia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Można wklejać zdjęcia z zewnętrznych serwisów jak np. polecany fotosik.pl.

Bimbrownie na żelu o ile mnie pamięć nie myli powinieneś wymienić (wystartować nową) po max miesiącu (i to były 2-litrowe).
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

zrobiłem w mniejszych proporcjach w butelkach 1 litrowych, bo mam skonstruowane takie pudełko ze sklejki do którego właśnie wchodzą 1 litrowe butelki i jest powieszone obok szafki z akwarium.
Bimbrownia działa mi już 2 miesiące, lekka mgiełka jest to nie muszę wyłączać na noc. Chodzi mi o tą wodę w jednej butelce, czy wymienić czy nie ma potrzeby?
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

Obrazek

Poprawiłem obrazek MOD grzesi3k
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

OK, czyli masz JEDNA butelke z zelatyną. Z pierwszego wpisu brzmiało jakbyś miał sprzężone dwie. Wody w butelce nie musisz wymieniać. Mimo wszystko nie chce mi się wierzyć, żeby po dwóch miesiącach ten układ jeszcze (wydajnie) działał. Ile bąbelków masz na sekunde w butelce z wodą?
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

właśnie popatrzyłem, bo zaskoczyłeś mnie tym pytaniem. W butelce z wodą mam co 19 sekund bąbelek.
Na początku szybko CO2 dawało a teraz lekka mgiełka więc nie wyłączam tego nawet na noc.

szkoda, że zdjęcia nie wchodzą tak jak teraz wstawiłeś te moje na posta.

Połączyłem posty, używaj opcji "zmień" zamiast klepać post pod postem ;) MOD grzesi3k
Ostatnio zmieniony 25 gru 2019 23:16 przez Arkady77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Arkady77 pisze:właśnie popatrzyłem, bo zaskoczyłeś mnie tym pytaniem. W butelce z wodą mam co 19 sekund bąbelek.
Tak jak myślałem, ta bimbrownia dawno zdechła ;) powinieneś najlepiej mieć minimum bąbelek na sekunde (przy bimbrowni). Ja lecę z butli i mam 2-3 bąbelki na sekunde.
Arkady77 pisze:szkoda, że zdjęcia nie wchodzą tak jak teraz wstawiłeś te moje na posta.
Wchodzą, jak wrzucasz na fotosik to masz opcję z kodem. Wybierasz "na fora" maksymalna szerokość 620px i co chcesz żeby się działo (nic czy np. otwórz pełny obraz). Kopiujesz kod i wklejasz w posta. Bardzo proste jak raz zrobisz.
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

Zdechła czy nie tak mi pasuje, bo nie wyłączam jej a rośliny mają się dobrze. Dzięki za instrukcje, spróbuje z tymi zdjęciami.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Arkady77 pisze:Zdechła czy nie tak mi pasuje, bo nie wyłączam jej a rośliny mają się dobrze.
No tak, tylko, że ona nie działa tak naprawdę ;) Czy ją masz podłączoną, czy nie to nie robi różnicy.
ODPOWIEDZ