Obsada

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
irlandczyk007
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018 13:34

Obsada

Post autor: irlandczyk007 »

Witam.Posiadam akwarium 200litrów
Znajduje się w nim korzeń troche roślin.dwie połówki kokosa
Podłoże piasek kwarcowy

Chciałbym więcej ryb w akwarium bo wygląda pusto

Obecna obsada
Gourami dwuplamisty 2 sztuki( samiec samica)
Gourami mozaikowy 1 sztuka (samica)
bocia 1 sztuka(pewnie gej)
Neonki 8 sztuk(tutaj to już nie wiem)

Jakie ryby mógłbym dozucić do tego akwarium
Miałem duzego glonojada lecz niestety zdechł więc juz mnie ta ryba nieinteresuje

dziekuje
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj. To nie tak- w sensie nie tak dobiera się obsadę jak to sobie beztrosko przedstawiasz. Trzeba zadbać o jak najlepsze warunki dla przyszłych ryb. Musisz znać wymogi, to jest przede wszystkim długość zbiornika (w także litraż), temperatura wody, pH i twardość- to absolutna podstawa. Te wszystkie wymogi muszą się pokrywać z tym co masz w akwarium dla wszystkich rybek jakie masz i planujesz mieć.
Nie wolno/nie należy beztrosko wrzucać wszystkie rybki jakie tylko Ci się podobają do jednego akwarium, jeśli parametry nie będą odpowiednie to zwierzęta stają się podatne na choroby i zazwyczaj umierają przedwcześnie.

Także podaj pH,GH, długość zbiornika, temperaturę. Podaj jakie masz neonki, jest kilka gatunków i nie wszystkie wymogi mają jednakowe, podaj jaki gatunek bocjo posiadasz, bo może masz za małe akwarium dla tej ryby i ogólnie bocje to ryby stadne...

Dasz info, będzie można coś konkretniej napisać, proszę nie podawaj wyników z testów paskowych- są niemiarodajne, użyj testów kropelkowych jeśli możesz.
ODPOWIEDZ