[54] Akwarium 54l Low Tech obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mast0505
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2015 17:39
Lokalizacja: bydgoszcz

[54] Akwarium 54l Low Tech obsada

Post autor: mast0505 »

Witam, złożyłem akwarium typu Low Tech, duży kurzeń, dużo roślin (anubiasy, cryptocoryny i Echinodorus). Wszystko rośnie powoli ale cały czas pod kontrolą. Nie mam problemów z wodą ani z glonami, akwarium stoi już 2 miesiące. Obsada to ślimak ampularia duzy, 2x Helenki, 8x razbora galaxy, 2x glonojad (duży i mały), 10x kirysy sterbai i jedna krewetka ammano. I tak sie zastanawiam czy już nie przedobrzyłem z ilością, w sensie że za dużo i moga być z tego problemy. Chciał bym jeszcze wpuścić 6 sztuk brzanek titteya i zastanawiam się czy usunąć cześć starych ryb i ślimaków czy jeszcze wszystko będzie razem funkcjonować.

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Dokładać do tej obsady jeszcze brzanki to byłaby przesada. Zresztą te 54l podawane w necie dla brzanek to lekka przesada jak dla tak ruchliwych ryb, ale to moje zdanie. Z kiryskami podobnie - mam 15 sztuk na dnie 120x50 i trudno mi sobie wyobrazić komfortowe ich funkcjonowanie w takim małym zbiorniku, szczególnie, że one małe nie rosną. Skupiłbym się na dużo mniejszych gatunkach.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ