Szybkie wybicie ślimakow swiderkow

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lucasek30
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2020 11:23

Szybkie wybicie ślimakow swiderkow

Post autor: lucasek30 »

Na wstepie chciałbym się przywitać, od kilku już lat czytam to forum, nigdy nie miałem potrzeby rejestracji, az do dzisiaj :)

Szukam porady bardziej doświadczonych kolegów. Od jakiegos czasu podejrzewalem, ze mam oodinoze w moim 200l baniaczku, rybki sporadycznie ocieraly sie o kamienie, byly troche plochliwe, ale generalnie pewności nie było. Kika dni temu robilem grubsze sprzatanie, tj mycie filtrow, czyszczenie dna i wieksza podmiana wody. Rybcie przez cały zabieg byly w zbiorniku, jak zawsze zreszta. Po 2ch dniach 2 molinezje obsypane ciemnym pylkiem + biala wata na skrzelach, co mnie upewnilo co do oodinium.
Rybki od 2 dni pływaja w trypaflawinie w oddzielnym baniaku, głowny stoi oswietlony. Plan byl taki, zeby rybki poplywaly w kwarantannie ze 2 tygodnie, w tym czasie głowny baniak mialby sie samoistnie oczyscic z oodinium.
Po 2ch dniach od wyłowienia rybek widze wysyp slimakow swiderkow (mam 2 starsze bocje, dzieki ktorym nie zdawalem sobie sprawy z istnienia slimaczkow), wiec zapewne pierwotniak na nich przetrwa.
Co byscie radzili, jest jakas chemia na wybicie slimakow?
Jestem gotowy na calkowity reset zbiornika, ale cholernie szkoda mi roślin, czy jest jakas metoda na wyczyszczenie roślin z oodinium i przy okazji slimakow?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No-Planaria
lucasek30
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2020 11:23

Post autor: lucasek30 »

Dzieki, zamowiony.
Dam znac czy zadzaiałało.
ODPOWIEDZ