Ślimaki w akwarium do usunięcia - pytanie szczegółowe

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
piotpal
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2020 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Ślimaki w akwarium do usunięcia - pytanie szczegółowe

Post autor: piotpal »

Witam! Od pewnego czasu zmagam się ze ślimakami, załączam w jakim obecnie to jest stanie. Oczywiście nie każdy kąt akwarium, które ma 120L tak wygląda. Moje pytanie nie dotyczy jak sobie poradzić ze ślimakami, trochę o tym poczytałem, ale czy sądzicie, że w tej sytuacji warto kupować ślimaki helenki? Czy przy tym stanie poradzą sobie z tym? Oczywiście myślę również perspektywicznie, tzn. nie chcę ich wpuścić wiele sztuk, aby pozjadały co trzeba, a później będą głodować.
https://zapodaj.net/61e0adb91b005.jpg.html
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Nie przekarmiaj ryb to populacja ślimaków zacznie sama się pomniejszać :) Helenki na pewno pomogą.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Helenka to dobry naturalny sposób na walkę z niechcianymi ślimakami., nieużywasz żadnej chemii czyli nie ingerujesz w biologię zbiornika. Choć jest to powolny ale skuteczny sposób, jeśli się zdecydujesz na ich wypuszczenie z czasem zaczniesz znajdować puste muszle po ślimakach. Ja jestem z ich pracy zadowolony. O to, że będą głodować nie musisz się martwić, będą jeść to co znajdą (resztki po karmieniu ryb), jeśli masz krewetki to też je zostawią w spokoju.
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

Mam helenki od 2 lat z powodu plagi zatoczków. Na początku było ich 5, a zatoczków co tydzień usuwałem po 100, także jedzenia miały pod dostatkiem :) Teraz helenek mam kilkanaście, a zatoczki zniknęły. Widuję sporadycznie raz w miesiącu albo i rzadziej jakiegoś głęboko we mchu.
Helenki chętnie jedzą pokarm dla krewetek jak i same krewetki. Gdzieś mam nawet filmiki jak kilka helenek posila się jeszcze żywą krewetką.

Podsumowując, Helenki poradzą sobie z plagą ślimaczków i same z głodu nie umrą kiedy już zrobią swoją robotę.
ODPOWIEDZ