Jakie oświetlenie LED do 25x25x40 25L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

No fajny tylko obawiam się, że nie da rady wypychać wody na większą wysokość trzeba by go stawiać za akwa lub całkowicie z boku co u mnie odpada, i wydaje się że jest głośnawy zdenia choć może to kwestia prawidłowego odpowietrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=STreTwOdR_Q

Moim faworytem jak na razie jest eheim classic 150 - niedrogi w sumie choć po doliczeniu zaworków podwójnych już tak różowo nie jest, nie licząc zmiany węży na białe bo zielone strasznie szpecą no i zmianie wylotów na szklane, ale to przy każdym filtrze koszt doatkowy chyba, że estetyka nam nie robi różnicy.Jeszce coś poszukam, ale jak byś coś jeszcze wypatrzył wartego uwagi to dawaj znaka:D
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Jakis trefny albo zapowietrzony ten z filmiku, ktory wyslales:
https://www.youtube.com/watch?v=ntU1DkPzi4o

Tak czy inaczej daj znac co wybrales i jak dziala ;)
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

Chihros świeci faktycznie zacnie rośliny bomblują jak szalone - niestety substrat H.E.L.P wciągnął cały fosfor i z tym obecnie włączę gdyż nie mogę go jakoś nasycić.... ale światełko ogólnie polecam bardzo dobry wybór - dzięki za podpowiedź. Co do filtra to chyba już się zdecydowałem na Fluvala 107, pierwotnie chciałem kupić eheima 150 ale jak doliczyć zawory media etc to słabo to wychodzi. Boję się tylko zdenia lewego obiegu bo kiedyś w dwóch jbl-ach miałem z tym problemy, ale może tu nie będzie problemu.
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

Przyszedł ściemniacz do ledzika - jak świecisz u siebie ja obecnie waliłem 80% mocy od 09:00 do 22:00, ale nie wiem czy to nie za dużo. Zrobił bym jakiś wschód i zachód ale w sumie ładnie kosteczka wygląda wieczorem wiec szkoda mi tak ją ściemniać w na noc bo wtedy głównie ją obserwuje.
ODPOWIEDZ