Żwirek - czarny.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mottyler
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2020 15:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Żwirek - czarny.

Post autor: Mottyler »

Dzień dobry!

Zakładam akwarium roślinne, myślę nad zakupem żwirku czarnego... wręcz piaseczek, na spodzie pod żwirkiem ziemia ogrodowa.
Tutaj moje pytanie, jakiej gradacji żwirek najlepszy oraz jaki? Myślałem nad 0.8-1.2mm, czarny. Tak żeby nie było stref beztlenowych itp. Dla rybek też aby był bezpieczny.

Jak macie jakieś sprawdzone żwirki ew swoje propozycje dajcie w komentarzu link do aukcji.
Pozdrawiam serdecznie Robert M.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Czarny żwirek to raczej jakiś mielony minerał, lub coś barwionego i przypuszczam, że naturalnie nie występuje czarny piasek. Mam nawet taki kupowany z Allegro i jest on wyczuwalnie ostrzejszy od zykłwgo, rzecznego piachu ZEW. Gradacja 0.8-1.2mm jest dobra i nie musisz się przejmować strefami beztlenowymi, a dla pewności kilka ślimaków świderków zrobi robotę. Co do stref beztlenowych, to w akwarium roślinnym raczej ich nie będzie (korzenie roślin też zrobią swoje).
Nie bardzo też rozumiem obawy przed stosowaniem piachu. W marketach ogrodniczych poszukaj piachu rzecznego ZEW (ZEW to firma, która w workach sprzedaje ten piach w opakowaniach o różnej pojemności). Taki piach jest bezpieczny, ale jest też jałowy jeśli chodzi substancje, więc pałeczki nawozowe lub kulki gliniane w podłożu przydadzą się.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ