Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Jakie to glony?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rośliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaszaManna

PostWysłany: 14 Lut 2020 14:48    Temat postu: Jakie to glony? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć,
akwarium założone mam już prawie tydzień. Dzisiaj zauważyłem, że pojawiły się dziwne kuleczki na roslinach i w sumie nie tylko, bo i na szybie jest to widoczne. Co to może być? Jakieś pomysły? Dodam, że woda w akwarium od początku do teraz nie jest idealnie klarowna, w akwarium póki co nie ma jeszcze życia.

https://i.imgur.com/EJTmaRM.jpg[/img][img]https://i.imgur.com/V3YEKuz.jpg

Ostatnio zmieniony przez KaszaManna dnia 15 Lut 2020 23:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KaszaManna

PostWysłany: 14 Lut 2020 14:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to coś w rodzaju okrzemki?
Powrót do góry
KaszaManna

PostWysłany: 18 Lut 2020 23:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ref
Powrót do góry
andrzejek87

PostWysłany: 19 Lut 2020 0:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz korzeń w akwarium?
Powrót do góry
KaszaManna

PostWysłany: 19 Lut 2020 1:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, mam duży korzeń. Ale rozumiem, że chodzi ci o barwienie wody. Też tak podejrzewałem, że korzeń mi lekko zabarwił. Ale dalej nie wiem co to za glony mnie zaatakowały.
Powrót do góry
andrzejek87

PostWysłany: 19 Lut 2020 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie miałem na myśli barwienia wody, tylko pleśń i/lub śluzowce na nowym korzeniu, zwłaszcza w świeżym akwarium, a to lubi schodzić na podłoże i rosliny.
Jak go spreparowales?
Możesz: albo przeczekać - samo zniknie, zwłaszcza jeśli planujesz np krewetki jak je już wpuścisz że smakiem się z tym rozprawią, albo wyjąć korzen, porządnie wyczyścić go szczotką i przez kilka godzin gotować w wodzie z solą. Ja jeszcze później dokładnie plukam i znów kilka godzin gotuje w czystej wodzie, kilka razy ja wymieniajac (miałem tak, że to pomogło i nic się już nie pojawialo, a było też tak że pojawiało się ale dużo mbiej niż na początku). I tak to zniknie, to normalny objaw dojrzewającego zbiornika.
Powrót do góry
KaszaManna

PostWysłany: 19 Lut 2020 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Korzenia nie preparowałem, fakt mogłem go wyparzyć we wrzątku, ale wsadziłem go po prostu do wody i był w niej jedynie 2 dni, żeby sprawdzić czy barwi wodę. Nic nie zauważyłem i poszedł do akwarium. Na korzeniu pojawiło się trochę pleśni przypominającej wyglądem pajęczynę może nie większej niż 3 cm. Wyciągnąłbym go i wyparzył, ale szczerze mówiąc nie chce mi się za bardzo w to bawić, bo mam przywiązanego do niego anubiasa.
Powrót do góry
KaszaManna

PostWysłany: 19 Lut 2020 13:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaznaczę jeszcze, że korzeń zakupiłem w sklepie już spreparowany, a nie znaleziony gdzieś w stawie. Choć i tak żałuję ze go nie wrzuciłem chociażby do samego wrzątku
Powrót do góry
andrzejek87

PostWysłany: 19 Lut 2020 22:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz, też nigdy nie biegałem po lasach i nie zbierałem korzeni Smile
Ten problem miałem nawet wtedy gdy pokusiłem się o korzeń z akwarystycznego że zbiornika.

Tak czy siak - nie chce Ci się nic robić to zostaw akwa w świętym spokoju. Prędzej czy później to zniknie. Choć może to być tydzień a może być kilka miesięcy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Rośliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: