Kiryski mi umierają

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Post autor: Furyan »

No właśnie sody , kupiłem wczoraj w tesco dokładnie tłumacząc na polski "Soda wodorowęglanowa" łyżeczke dziennie mam dosypywać przez tydzien i znalazłem gdzieś na innym forum że ludzie faktycznie tak robią żeby zwiekszyć KH. Nie mam testu na KH w kroplach tylko te paski które są błędne dlatego dałem w sklepie do sprawdzenie i niby jest 0 no nie wiem.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Co znaczy ; azotany w normie ? Ile ???
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wywal sodę! Nie słuchaj sprzedawcy w sklepie, powybijasz ryby postępując nierozsądnie! Kup porządne testy kropelkowe np. Zooleka i sprawdź parametry wody.
Niemożliwe, żebyś miał w akwarium KH=0
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Furyan
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2019 14:45

Post autor: Furyan »

Witam!
Nadal mam problem z kiryskami , co jakieś 3 tygodnie pada mi jeden kirysek. Nie widze żadnych zmian skórnych natomiast zaobserwowałem dziwne zachowanie tych rybek - kirysek leży bokiem jakby martwy lub opada na dno jak martwy po czym zaczyna sie ruszać normalnie i to jest znak że za tydzien - dwa zdechnie.
Testy wody wykonane i są w normach , robie regularne podmiany wody 25% co 10 dni, sypie im pokarm suchy , mrożony i specjalny dla rybek dennych. Odmiana kirysów to laparcie i juli, czy spróbować inną odmiane np pstry ?
Czy to możliwe że moje akwarium po prostu nie nadaje sie dla tych ryb ?
pH 7
KH 10
azotany amoniak itp w normach

27.02.2020 - wczoraj wpuściłem 6 sztuk kirysa ale odmiana spiżowa i dzisiaj wyłowiłem 4 zdechłe....
A dzisiaj sprawdziłem przed podmianą wodę i pH z 7 spadło mi do 6.2 z tego co wyczytałem to przez podawanie carbo w płynie. Czy może mieć to wpływ na kirysy ?
ODPOWIEDZ