Filtr wewnętrzny w akwarium 105l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Snake1986
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2020 13:42

Filtr wewnętrzny w akwarium 105l

Post autor: Snake1986 »

Witam serdecznie,
Z góry przepraszam jeśli podobny temat już gdzieś jest aczkolwiek nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi na konkretnie moje pytanie.

Chciałbym założyć akwarium słodkowodne, ostatni raz kiedy się tym bawiłem to było jakieś 18 lat temu :). Ale teraz chciałbym do tego wrócić i tutaj na początek chciałbym Was doświadczonych, którzy jesteście na bieżąco prosić o pomoc w pewnej kwestii.

Otóż posiadam akwarium 105l Aquael leddy day&night większego nie planuje zakładać:) takie naprawdę mi wystarczy. Chciałbym tam włożyć neonki, kiryski, rozborki espei czy tym podobne. Oczywiście bez przesady z ilością ryb ale to będą małe rybki.

Przechodząc do sedna powiedzcie mi proszę czy przy takiej konfiguracji wystarczy mi filtr wewnętrzny? Myślałem o Aquael turbo 1000 lub Aquael Unifilter UV 750. Czy te filtry do takiego akwarium z takim założeniem jak moje dadzą sobie radę?
Z góry dziękuję za wszystkie posty

usunęłam format ankiety, ponieważ nie jest tutaj potrzebna. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

AQ Turbo 1000 zdecydowanie z tych 2. Pojemniejszy (chodzi o media), nie tylko sama gąbka i ewentualna lampa UV to rzecz jak dla mnie całkowicie zbędna.
I da radę.
Snake1986
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2020 13:42

Post autor: Snake1986 »

Dziękuję za odpowiedź. A powiedz mi proszę, bo do tego unifilter można dokupić dodatkowy pojemnik, coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/aquael-pojemn ... e=facebook

Czy wtedy ten filtr działa na tej samej zasadzie co Turbo ?

Sam też skłaniam się bardziej ku właśnie temu Turbo, czytałem że w przypadku tego UV w tym drugim filtrze to akurat bajer, aczkolwiek nie neguje działania bo nie miałem z tym styczności :).
ODPOWIEDZ