Kostka 30l pod krewetkarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hattori_hanzo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2020 12:40

Kostka 30l pod krewetkarium

Post autor: hattori_hanzo »

Dzien dobry,
Przygotowuje się do założenia nowego zbiornika po kilkuletniej przerwie w akwarystyce (miałem przez dłuższy czas prosty low-techowy zbiornik 60l).
Bazą będzie AQUAEL SHRIMP SET II 30L (dostałem w dobrej cenie).

Kostka 30l
Filtr Pat mini
Oświetlenie SMART II LED 6W Plant
grzałka FIX 25W

Podłoże: H.E.L.P. Advanced Soil ORIGINAL

Roślinność: Eleocharis Parvula, Rotala Colorata, Hygrophila Polysperma 'Sunset', Ludwigia Mini sp. Super Red

Czy taki zestaw na start brzmi rozsądnie? Wiem, że swiatła nie ma za dużo - z czasem pewnie dołożę drugą taką samą lampkę. Będę wdzięczny za opinię.

Pozdrawiam
Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Post autor: Certyfikat »

W pacie mini do krewetkarium koniecznie wymień oryginalną gabke na dużo gestsza.
tojfer
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2018 1:02

Post autor: tojfer »

Kiedyś dokupiłem do Pat Mini gęstszą gąbkę. Z tego co pamiętam była koloru szarego. Woda faktycznie zrobiła się bardziej klarowna. Oczywiście co tydzień ją płukałem podczas podmian wody. Po ok miesięcznym użytkowaniu zabiła się syfami i nie mogłem jej dokładnie wypłukać. Z czasem wydajność filtra znacznie spadała już po 3-4 dniach. Dochodziło do tego, że musiałem gąbkę płukać dwa razy w tygodniu. Obecnie do Pat Mini mam podpiętą rurkę zasysającą oraz gąbkę od Fan-2.
Jeśli gęstość gąbki ma być zwiększona za względu na brak możliwości zassania młodych krewetek to mi na nich nie zależy. Niech one uważają i jest ich tyle, że jak jedna z drugą wpadną na roller coaster, następnym razem będą ostrożniejsze. :wink:
Awatar użytkownika
hattori_hanzo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2020 12:40

Post autor: hattori_hanzo »

Dzięki. Jakaś konkretna gąbka?

Aktualnie wygląda tak:
Obrazek

Dziś dorzucę korzonek.
andrzejek87
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2019 13:35

Post autor: andrzejek87 »

Też mam ten zestaw.
Pat mini doprowadzał mnie do szału, gąbka zachodziła tak, że doszło do konieczności czyszczenia codziennie. Stosowałem większą, drobną gąbkę.
Wymieniłem na FAN MINI PLUS, gąbkę zastąpiłem ceramiką z malutką gąbką tylko na zasysie wody. Dużo lepiej się sprawdza.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czy mam przenieść temat do działu Galeria w którym prezentujemy swoje akwaria?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ