Chorujące razbory klinowe

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bombell
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016 20:45

Chorujące razbory klinowe

Post autor: bombell »

Cześć,
Moje razbory klinowe chorują, wczoraj jedna z nich zachowywała się bardzo apatycznie, trzymała się z dala od innych razborek, miała jakby biały nalot na ciele, i niestety dzisiaj rano padła. Zauważyłem dzisiaj, że kolejna razbora zachowuje się podobnie.

Opis akwarium:

60x30x40 72L
OBSADA: 2 prętniki karłowate (samiec i samica) 5 otosków przyujściowych i 10 razbor klinowych (zostało 9)

Rybki karmię głównie pokarmem suchym, od czasu do czasu mrożoną ochotką

Temperatura wody stała 25 stopni.
Parametry które znam: pH 7,0-7,4 KH8 NO2 0,025
NO3 5-10mg/l

Wodę podmieniam raz w tygodniu koło 15%

Akwarium stoi stosunkowo niedługo bo od 2 lutego.

Razbory zostały wpuszczone około 3-4 tygodni po założeniu akwarium, prętniki koło 5 tygodni i otoski tydzień temu.

mój filtr to SUNSUN HW-603B

Akwarium jest dość gęsto obsadzone roślinami podłoże to substrat pod rośliny + żwirek bazaltowy drobny.

Objawy choroby to apatyczność razbor klinowych, i ten dziwny biały nalot na ciele. Dodam, że nie wszystkie to mają, w tej chwili tylko jedna. Przedwczoraj z niewyjaśnionych przyczyn znalazłem martwą samicę prętnika karłowatego. Nie wiem dlaczego padła, nie była apatyczna, jadła normalnie i zachowywała się też raczej normalnie.

Zdjęcia na których niestety niewiele widać:

https://zapodaj.net/433eac2ae689a.jpg.html
https://zapodaj.net/571016e74fcb6.jpg.html
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Temperatura za niska powinno byc 27C . Przestan podawac mrozonki , podawaj tylko suchy co drugi dzien
bombell
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016 20:45

Post autor: bombell »

Okej, zwiększam temperaturę na 27 i będę karmił tak jak mówisz. Potrafisz zdiagnozować jaka to choroba?
ODPOWIEDZ