Pokrywa 120x50x50 - prośba o doradzenie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DukeMartinez
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2020 0:02
Lokalizacja: Lublin

Pokrywa 120x50x50 - prośba o doradzenie

Post autor: DukeMartinez »

Cześć,
doradźcie proszę jaką pokrywę kupić.
Alumuniowa. Kasy jest tyle ile potrzeba, żeby było dobrze rybkom i roślinom (liczę się z 700-800...+ zł).

Aquastel? Dibond? Tylko nie mam pojęcia co ma być w środku jeśli chodzi o źródła światła...

I takie pytanie pomocnicze. Czy można wstawić jedno słabiutkie źródło światła i świecić np. w godzinach 21-23 ozdobnie leciutko? Czy zamęczę rybki? Bo to główne ma działać jakieś 9 godzin więc do 21/22 zgaśnie...
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Cześć.
Nie kupuj pokrywy tylko przykryj akwarium szybą.
Nad szybą ustawisz jakie chcesz oświetlenie, możesz je modyfikować, zmieniać barwę, moc itp. No i dużo zaoszczędzisz.
Można wstawić jakieś słabiutkie źródło światła, ale lepiej, żeby w akwarium było ciemno.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
DukeMartinez
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2020 0:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: DukeMartinez »

Cześć,
Krzysztof rzecz w tym, że ze względu na to, że akwarium stoi blisko zabudowy kuchennej chciałem uzyskać efekt zamknięcia.
Jeśli to w miarę jednorazowy wydatek i ewentualnie tylko jakaś świetlówka się skończy czy tam LED to koszt zakupu początkowego nie ma wielkiego znaczenia.

Nie wiem po prostu co wsadzić muszę pod tę pokrywę.
Napisałem do firmy Aquastel - zobaczę co mi odpiszą i zweryfikuję tutaj.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

W pokrywach są z reguły świetlówki i tutaj raczej nie powinno być problemu. Problem będzie z LED-ami - z mojego doświadczenia wynika, że diody co do barwy i mocy trzeba dobrać. Można kupić gotowca ale należy liczyć się z tym, że wynik nie będzie satysfakcjonujący.
Reasumując: najlepszy wybór to szyba i dobór światła (nieograniczony), jeśli pokrywa to świetlówki z możliwością dołożenia, jeśli diody to należy liczyć się kombinowaniem, bo niekoniecznie uzyska się zadowalający efekt.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

DukeMartinez zobacz sobie ofertę firmy zoolight. Mam od nich pokrywę aluminiową, można dopasować też oświetlenie Led.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ