Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pokrywa 120x50x50 - prośba o doradzenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DukeMartinez

PostWysłany: 25 Mar 2020 19:36    Temat postu: Pokrywa 120x50x50 - prośba o doradzenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
doradźcie proszę jaką pokrywę kupić.
Alumuniowa. Kasy jest tyle ile potrzeba, żeby było dobrze rybkom i roślinom (liczę się z 700-800...+ zł).

Aquastel? Dibond? Tylko nie mam pojęcia co ma być w środku jeśli chodzi o źródła światła...

I takie pytanie pomocnicze. Czy można wstawić jedno słabiutkie źródło światła i świecić np. w godzinach 21-23 ozdobnie leciutko? Czy zamęczę rybki? Bo to główne ma działać jakieś 9 godzin więc do 21/22 zgaśnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 25 Mar 2020 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Nie kupuj pokrywy tylko przykryj akwarium szybą.
Nad szybą ustawisz jakie chcesz oświetlenie, możesz je modyfikować, zmieniać barwę, moc itp. No i dużo zaoszczędzisz.
Można wstawić jakieś słabiutkie źródło światła, ale lepiej, żeby w akwarium było ciemno.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
DukeMartinez

PostWysłany: 25 Mar 2020 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Krzysztof rzecz w tym, że ze względu na to, że akwarium stoi blisko zabudowy kuchennej chciałem uzyskać efekt zamknięcia.
Jeśli to w miarę jednorazowy wydatek i ewentualnie tylko jakaś świetlówka się skończy czy tam LED to koszt zakupu początkowego nie ma wielkiego znaczenia.

Nie wiem po prostu co wsadzić muszę pod tę pokrywę.
Napisałem do firmy Aquastel - zobaczę co mi odpiszą i zweryfikuję tutaj.
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 25 Mar 2020 20:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pokrywach są z reguły świetlówki i tutaj raczej nie powinno być problemu. Problem będzie z LED-ami - z mojego doświadczenia wynika, że diody co do barwy i mocy trzeba dobrać. Można kupić gotowca ale należy liczyć się z tym, że wynik nie będzie satysfakcjonujący.
Reasumując: najlepszy wybór to szyba i dobór światła (nieograniczony), jeśli pokrywa to świetlówki z możliwością dołożenia, jeśli diody to należy liczyć się kombinowaniem, bo niekoniecznie uzyska się zadowalający efekt.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 25 Mar 2020 21:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DukeMartinez zobacz sobie ofertę firmy zoolight. Mam od nich pokrywę aluminiową, można dopasować też oświetlenie Led.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: