[168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wymiary są zamierzone i przemyślane, póki co nie żałuję ani trochę, że akwarium jest płytkie. Nurzaniec zapewne "czerpie" tam gdzie światło ma i "sponsoruje" odrosty, nie planowałem tam zielska, też jestem ciekaw czy się jakoś na dłużej utrzyma.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ja nie mówiłem o roślinach, jak wspominałem o płytkiej wodzie. Dla ryb. Chociaż...
Byłem wczoraj w oceanarium w Gdyni. Trzymają rekina 70 cm w metrowym akwarium, woda głęboka na 40 cm. Da się.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

"żaglowiec" :wink:
Obrazek

niskie szkło...
Obrazek
Obrazek

Bandzior- ścigacz kosiarek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

krewetki się nie poddają...a i korzonek ładnie obrósł mikrozorium
Obrazek

i całość
Obrazek
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Też widzę masz białawą wodę.... Teraz poszukam wymiarów Twojego akwarium,za rok chce zmienić mojego juwela na jamnika-180na 40 na 45 (wysokość )teraz zbieram fundusze ,dlaczego 180? Bo tła z juwela mają wymiar 60 cm ,więc chce dać 3 szt by nie ciąć.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A gdzie jest one żółtko?
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

pyk:
https://www.youtube.com/watch?v=qP6OmghEQIU
żółtka złapię to jeszcze tu wstawię ;)
cyk:
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

:)
Witam. Dzisiaj pomyślałem sobie, że czas odświeżyć temacik akwarium :)

Krewetki dziś jako główni bohaterowie, ponieważ są od początku, zostały przesiedlone ze starego akwarium, jednak mało co i kiedy było je widać, zmieniło się to w sumie od niedawna. To co mnie zastanawia to to, co wpłynęło na ich nagłą ekspansję, gdzie potencjalnych zjadaczy nie brakuje- kiryśniki na przykład bez problemu wciągnęłyby w całości większość z nich, a jak widać ryby w ogóle się nimi nie interesują, co mnie wcale nie martwi :)

Woda ma mnóstwo drobin- w dużej mierze spowodowane jest to pracami porządkowymi i podmianą wody tuż przed nagrywaniem, jednak nie da się ukryć, że filtr mechanicznie nie daje rady do końca tak jakbym tego chciał, zastanawiam się nad większym kubełkiem lub tańszym rozwiązaniem- mały wewnętrzny "wariat" jako mechanik...tylko jaki? Pat Mini? Może jakieś propozycje?

Filmik byłby krótszy, ale "polowałem" na wszystkich mieszkańców, chciałem aby choć przez chwilę było ich widać co nie do końca jednak się udało.
https://www.youtube.com/watch?v=O_ZkmCAo0vY
Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Post autor: Mike122 »

Dużo się tam dzieje, mi się podoba :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Walczysz coś z glonami czy całkiem odpuszczasz? Czekam aż u mnie będzie taga plaga krewetek :) Staram się wyłapywać niebieskie do kostki :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Glonom raczej odpuszczam, nie mam za bardzo czasu i chęci, tylko wycinam busz, kiedy już za dużo tego...muszę w końcu coś tam porobić przy szkle...
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

U mnie kurcze zaczyna pylić na jednej szybie lekko, bo swiatło akurat tak pada rano, a tak to czasem jakieś kosmiczne glony się pojawiają, których nie jestem w stanie zidentyfikować, ale jakoś same znikają (albo je coś zżera ;) ) z tym zarastaniem to już mam dosyć szczerze mówiąc i aż myślałem pójść drogą wojtassa i zrobić trestart i kamyków nasypać ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

"Niewielki filtr wspomagający" :lol:
To czarne maleństwo to dotychczasowy fluval 206, do nowej ikoli 450 nie mam tyle gąbki akwarystycznej, ani waty....
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Gąbkę dostaniesz na allegro. Ja w pierwszym koszu mam paczkę waty, w drugim dwie gąbki a w trzecim kruszoną lawę.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

To co mogę napisać o nowym filtrze na ten czas to nie dość, że jest większy to zdecydowanie cichszy- mój fluval od nowości nigdy nie był tak cichy jak nowa ikola:
fluval- burczy, po zamknięciu szafki i obłożeniu gąbek wewnątrz szafki z każdej strony burczenie dalej wymyka się spoza mebla, może to wina tych karbowanych węży? chociaż nie sądzę...

ikola- jakby to...gwiżdże- taki cichy "gwizd", którego już nie słychać po zamknięciu szafki, mebel nie wymaga wygłuszania gąbkami :)

kiedy razem pracowały w jednej sekcji szafki, to się stykały i to generowało dodatkowy hałas- przeniosłem jeden z filtrów do sekcji obok
ODPOWIEDZ