Problem z obsadą

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AnMi
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2020 16:04

Post autor: AnMi »

Wracając do tematu mojego problemu to bardzo proszę o pomoc w wyborze testów i polecenia czegoś godnego uwagi bo bez tego raczej nic nie poradzę ,z góry dzięki i czekam na odp :o
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Usuęłam obraźliwe posty usera macieja792.

AnMi, może zacznijmy od tego, że powinieneś oddać ryby. Na kosiarki to jest mocno za małe akwarium, to są ryby stadne i wymagają 300l (trzystu) litrów a nie 30.
Glonojad podobnie musi mieć większe akwarium.

Bojownika też na razie tutaj nie widzę, ale jak już jest to niech będzie, daj mu tylko parę roślin na taflę wody. Koniecznie.

Twoje akwarium może być ładnym zbiornikiem, ale musisz nam nim nieco popracować.
Testy najlepsze są kropelkowe, firmy Zoolek lub JBL, zobacz co masz w sklepie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AnMi
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2020 16:04

Post autor: AnMi »

Bardzo dziękuję za poradę i normalną odpowiedź gdy zakupie testy i poznam wyniki podzielę się nimi i zwrócę po dalsze wskazowki.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Popatrz za NO3, PO4, K, Mg/Ca, Fe z firm jakie Ci zaproponowała Bara. Oczywiście w miarę możliwości.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

JBL jest ok
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

macieja792 pisze:JBL jest ok
Testy JBL sa wg mnie bardzo trudne w interpretacji. Nie faworyzuje Zooleka ale wg mnie przynajmniej mam 90% pewnosci ze kolor pasuje, a w JBLu odczytac NO3 to masakra, PO4 jest tylko do 1.5mg/l i wiecej sie nie dowiemy. To samo z potasem max 15mg/l. Nie twierdze ze sa zle poprostu ciezko je interpretowac.

Najlatwiejszy test na NO3 to Sera wg mnie, PO4 to zoolek, magnez i wapn tez zoolek a potas to jzu wszystko jedno co i tak powie nam co chce hehe
AnMi
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2020 16:04

Post autor: AnMi »

Dzięki :p A mam jeszcze pytanko odnośnie kompletnego akwarium 112 litrów z grzałką i filtrem zewnętrznym w zestawie bo mam okazję zgarnąć to od wujka który zlikwidował jakiś czas temu akwarium za symboliczne 100 zł tylko czy moja belka którą wymieniłem w temacie wystarczy bo to naświetlic I czy mogę bezpiecznie przełożyć do niego rybki i roslinki czy jest to raczej niezalecane ?
To jest wizualnie taki zbiornik : https://www.morele.net/wromak-akwarium- ... gLuxPD_BwE
ODPOWIEDZ