Szafka pod akwarium - grubość płyty

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Szafka pod akwarium - grubość płyty

Post autor: Ginuha »

Przymierzam się do nowego akwarium. Jak cholera nie podobają mi się wolno stojące szafki pod akwarium bo na ogół do niczego nie pasują.

Zmiana wielkości akwarium wymaga więc nowych mebli, a jak nowe meble to może jakiś remont, a jak lockdown to remont już zrobiony ;) teraz czas na meble. Gościu który będzie mi je robić nigdy szafki pod akwarium nie robił więc muszę mu przekazać wszystkie wytyczne. Trochę się rozgadałam.

W każdym razie. Jaka grubość płyty pod akwarium około 160l?

Szafka w takim stylu:
https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/ ... x80cm-3900
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

700 euro za szafkę :shock: w tej cenie jest nowy juwel 240 led z szafką :brawo nie brzydką, w trzech kolorach,kupić zestaw,akw opchnąć :wink:
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

no ja właśnie też nie mam bladego pojęcia co w tej szafce jest, że tyle kosztuje, ale nie wnikam. Posłuży tylko za wzór.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja mam dokładnie tę:
https://allegro.pl/oferta/szafka-pod-ak ... Y4NWFjY2I5
Nzc5M2VkYTg1YjU3M2IxM2MwMjRkYTA2NjU5NTE4ZGUxNTU2N2VjMWE0Y2U4MTY5Yj
AxYjYwZmQ%3D

można skopiować grubości, wymiary... jestem mega zadowolony, otwory z tyłu na życzenie zrobili gdzie chciałem i jakiej wielkości, każdą półkę możesz po prostu zdjąć i masz wysoką komorę na filtr czy co tam...
...blat to 2 skręcone ze sobą płyty w wielu miejscach grubości 2x18mm, całościowo oklejone okleiną, że wygląda jak jednolita płyta- zamiast takiego rozwiązania można użyć grubego blatu kuchennego ;)
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

MarJan czy ona ma jakieś nóżki?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

ma nóżki odpowiednio pod każdą ścianą mebla (środkowe ściany też podparte), ale bez regulacji- trzeba mieć prostą podłogę :P
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Płyta 18mm na plecki, boki i front w zupełności wystarczy. Blat i spód klejone x 2 czyli 36mm i masz porządna szafkę. U mnie na takiej stoi 182L. Pamiętaj aby otwory w plecach na węże, przewody itp. Zabezpieczyć np. silikonem przed wodą.
ODPOWIEDZ