Drobnoustki padają jedna za drugim

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Drobnoustki padają jedna za drugim

Post autor: popejusz »

Witam
Mam Problem z drobnoustkami!

Nie wiem co się dzieje. ostatnio dzień po dniu pada jeden drobnoustek. Mierzyłem pH i było letko podwyszone teraz obecnie zbijam pH . Wszystkie rybki są zdrowe i nic nie wygląda na chorobę. Natomiast drobnoustki padają oglądam zyjące drobnoustki i nic nie wygląda że są chore ale umierają co dzielnie jedna sztuka.Co wy na to? czy ktoś miał podobne zjawisko.Proszę o szybkie odpowiedzi. Bo moja ławica zniknie. A co najważniejsze to tylko faceci padają płeć przeciwna jeszcze żyje a faceci się kruszą :(

DZIAŁ CHOROBY RYB
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A jak wyglądają inne parametry wody? Azotany azotyny w Twoim akwa? Jak często podmiany robisz? Czy kupowałes jakies nowe rosłiny do akwa, nowe korzenie itp?

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam a w jaki sposob zbijasz pH?Moze to jest przyczyna?
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Re: Drobnoustki padają jedna za drugim

Post autor: Lum »

popejusz pisze:Witam
Mam Problem z drobnoustkami!

Nie wiem co się dzieje. ostatnio dzień po dniu pada jeden drobnoustek. Mierzyłem pH i było letko podwyszone teraz obecnie zbijam pH . Wszystkie rybki są zdrowe i nic nie wygląda na chorobę. Natomiast drobnoustki padają oglądam zyjące drobnoustki i nic nie wygląda że są chore ale umierają co dzielnie jedna sztuka.Co wy na to? czy ktoś miał podobne zjawisko.Proszę o szybkie odpowiedzi. Bo moja ławica zniknie. A co najważniejsze to tylko faceci padają płeć przeciwna jeszcze żyje a faceci się kruszą :(
Witam:)
Szkoda że w takich smutnych okolicznościach, ale witam serdecznie miłośnika Drobnoustków:)
Ile rybek już padło?
Również hoduję Drobnoustki. Tylko JAKIE Ty masz drobnoustki dokładnie? Obrzeżone, Beckfordy? Mam i te, i te. Padały mi dotąd tylko Beckfordy.
Czym karmisz?
Jakiś czas temu miałam niemal identyczną sytuację, z tą drobną różnicą, że padały mi samiczki (ale może to akurat jest kwestia przypadku). Rybcie zaczynały być trochę apatyczne, przebywały w jednym miejscu, nie jadły, a następnego dnia znajdowałam martwe:( A wszystko to działo się zawsze pojednynczym sztukom i zawsze w ciągu dwóch dni, nie dłużej. Padły w sumie 2 czy 3 rybki.
Zgłosiłam się po pomoc, i będący na tym forum swego czasu niejaki Owl powiedział, że po pierwsze, Drobnoustki nie powinny zjadac zbyt dużo suchego pokarmu, bo są przede wszystkim miesożerne. Po drugie, szkodzą im pokarmy płatkowe, jeśli nie nasiąknęły wodą, albo takie, które pływają po powierzchni (połykanie powietrza) Zapychaja się jelita czy coś w tym stylu. No i od tego czasu, tzn. od mniej wiecej pół roku, pięń minut przed karmieniem nalewam do kubeczka po jogutcie trochę wody z akwarium, sypię porcję płatków i po 5 min karmię rybcie. Akurat ja wymyśliłam, żeby nabierać tej wody z rozmoczonym pokarmem w strzykawkę, ale tylko dlatego, że oprócz drobnoustków mam inne ryby, a drobnoustkisą nieśmiałe i nieskore do rywalizacji o pokarm, więc po prostu staram się strumieniem pokarmu trafić w drobnoustki:D
Od tego czasy rybki mi już nie padają. ALE UWAGA: nie wiem, ile jest w tych teoriach prawdy. Być może rybcie przestały mi padać z jakichś innych powodów, np. może poprawiły się parametry w akwa? Grunt, że teraz rybcie maja się dobrze, i nie zamierzam rezygnować z nowego sposobu karmienia. Dzięki temu Drobki mają większe szanse na posiłek w moim wielogatunkowym akwarium.
Słyszałam jeszcze, że trzeba uważać, by nie przekarmić drobnoustków, oraz aby nie udusiły się zbyt duzym kawałkiem pokarmu - np. ochotki. Sa na to ponoć bardzo wrażliwe. Zresztą na złe warunki też są dość wrażliwe.
Radzę więc sprawdzić resztę parametrów i może spróbować nowej metody karmienia :)
Pozdrawiam drugiego już hodowcę Drobiu na tym Forum :)
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

odp dla wszystkich

Post autor: popejusz »

Witam
Narazie się uspokoiło zdechły trzy.Witam hodowce drobnoustek.Ja hoduje takie jak masz na zdjeciu. Tych drugich nie moge nigdzie dostac jak narazie. Jak chodzi o parametry mialem tylko pH podwyszone oraz arotany.o jeden stopień.Już doprowadziłem wszystkie parametry do normy.Jak chodzi o obniżenie pH to stopniowo co 3 godz dolewałem Aquacid po 2 ml. i oczywiście po trzech godz robilem test na pH.Nie wiem czy dobrze robiłem ale posłuchałem się sprzedawcy który pomagał mi zakładać akwarium.Jak chodzi o podmiane wody robie ją co tydzień odmulanie co dwa tygodnie zbiornik mam 112 litrowy. Do wody dodaje sól akwarystyczną. Jak chodzi o roślinki to ostatnio dokupiłem dwie roślinki z wyszej półki . Ale nie powiem jakie bo zapomniałem nazw jedna to z takim orzeszkiem który wypiszcza nowe korzenie i listki można je oderwać i zasadzić a ten orzeszek po jakimś czasie wypuszcza następną. druga roślinka natomiast to roślinka przyczepia się do np korzenia i sobie rośnie całkiem fajnie liście ma jajowate.Natomiast jak chodzi o karmienie to milusińskie karmie różnie zazwyczaj mrożonkami i płatkami tera min oraz roślinnymi. żywego pokarmu jeszcze nie stosowałem. Nie wiedziałem że drobnoustki są tylko mięsożerne i że pładki im szkodzą. Zastosuje się do wskazówek i będę namaczał pładki .to chyba na tyle. Jak ktoś wie przez co mogły zdechnoś piście.?!!! :cry:
ODPOWIEDZ