[54l] towarzystwo dla krewetek amano

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bast
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020 10:53

[54l] towarzystwo dla krewetek amano

Post autor: bast »

Witam, posiadam akwarium 54 L 60x30x30
akwarium ma ok. 5 lat, jest ustabilizowane. filtr pat mini.
roslinnosc: w jedyn rogu 3 żabienice, w drugim rogu 2 kryptokoryny + jedna malutka, mech zdrojek, kilka pędów moczarki plus dwa pędy ludwigiii płożace sie po powierzchni, dekoracja - 4 połówki kokosa

aktualnie pływają w nim: 8 Razbor klinowych, 2 Otoski, 4 krewetki amano,
są tez 4 gupiki ale prawdopodobnie beda zaminione na kilka krewetek amano.

pytanie brzmi - jakie ryby moge bezpiecznie dodac tak by nie zagrażały krewetkom amano. zależało by mi też by raczej pływały w dolnej czesci akwarium bo Razbory klinowe pływaja raczej u góry, dodatkowo chciałbym tez by były to ryby które sobie poradza przy karmieniu bo Rzbory są dosc moocno zadomowione w moim akwarium i przy podawaniu jedzenia sa jak szarancza, wjadaja szybko wszystko z powierzchni. pod uwage biore te ryby z ponizej listy, oczywiscie jestem tez otwarty na inne propozycje.

Brzanka Wysmukła (co prawda to brzanki ale podobno łagodne, nie zapolują na krewetki amano i czy nie beda podgryzac roslin?)
Razbora Galaxy
Pielegnica Ramireza - to pielegnice wiec nie wiem czy nie zapolują na krewetki amano, obawiam sie tez przywleczenia choroby wraz z tą rybą, kiedys niestety miałem taki przypadek z Ramirezami. czy to u tych ryb powszechne?
Rabora Borneańska
Zwinnik Jarzeniec - to kąsacze więc czy nie zrobi krzywdy krewetkom? nie będą na nie polowac i podskubywac ich?
Bystrzyk Ozdobny - jak wyżej
Bystrzyk pięknopłetwy/cytrynowy - jak wyżej
Neon Innesa - jak wyżej, (czy to prawda że neony sa podatne na choroby i mozna cos przywlec nimi?)
Neon Czerwony - jak wyżej, (czy to prawda że neony sa podatne na choroby i mozna cos przywlec nimi?)
Proporczykowiem z Kap Lopez - podobnie jak w przypadku pielegniczek, czy one nie beda polować na amano?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [54l] towarzystwo dla krewetek amano

Post autor: MarJan »

Trzymałem krewetki-redki i neony czerwone razem z powodzeniem, teraz podobnie jak Ty z razborami i też jest ok- redki są mniejsze więc szybciej mogłyby być zjedzone. O brzanki wysmukłe też bym się nie bał. Pielęgniczek nie ryzykowałbym.
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Re: [54l] towarzystwo dla krewetek amano

Post autor: Sabella »

Widzisz, myślę, że to zależy - moje neony czerwone były tak żarłoczne, że wszystkie RC wybiły.... Małe i duże...
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: [54l] towarzystwo dla krewetek amano

Post autor: owlman »

Czesc . Przy tej filtracji nie mysl o dodawaniu czegokolwiek bo mozesz miec klopoty a temat sprzed 200 lat
ODPOWIEDZ