Pytanie o CO2 enshu

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Pytanie o CO2 enshu

Post autor: enshu »

Cześć, mam pewien problem z rozregulowywaniem się ilości podawanego CO2. Mam butlę 2L, na to reduktor AquaNova z zaworkiem i licznikiem, a potem jeszcze zaworek precyzyjny Camozzi, no i ustawiam sobie np. 69-70 bąbelków na minutę, dociskam na zaworku tą nakrętką blokującą i przez około 2-3 dni jest dobrze, leci tyle ile ustaliłem, a 4 czy 5 dnia leci już z 90 na minute i codziennie trochę więcej ;| nie rozumiem dlaczego, przecież ciśnienie w butli stałe, pokrętło na zaworku dociśnięte nakrętką blokującą tak że nie jestem w stanie przekręcić bez poluzowania, a puszcza coraz więcej gazu z dnia na dzień...

Mieliście może taki problem? Da się coś z tym zrobić?

temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego autora. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pytanie o CO2 enshu

Post autor: chemik4 »

Cześć,
a masz zawór stałociśnieniowy? Może zaworek precyzyjny nie trzyma prawidłowo? Ciśnienie w butli też może się nieco wahać w zależności od temperatury pomieszczenia, w którym jest butla.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
enshu
Posty: 77
Rejestracja: 08 lis 2019 13:48

Re: Pytanie o CO2 enshu

Post autor: enshu »

To jest całość instalacji jaką mam:
Obrazek

Dziś sprawdzałem kilkukrotnie i jest 77-79 bąbli na minutę, czy to od temperatury mogą być aż takie wahania? Bo jak do 90 mi wzrasta to jest z 40% więcej niż ustawiałem
ODPOWIEDZ