Plama na pyszczku mieczyka

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Plama na pyszczku mieczyka

Post autor: Gabonensis123 »

Akwarium 105l

Pokarm: tropical Bio•Vit, tropical soft line america, Dajana spirulina wafers

temperatura wody: 25/26°C

Inne zwierzęta w akwarium: krewetki filtrujące, slimaki ampularia, ślimak zatoczek

Podmiana wody co 2 tygodnie


Akwarium w takim stanie jak dziś stoi już ok. 2 miesiące


Rybę z plamą mam już rok, została wpuszczona do tego akwarium po restarcie ok. 2 miesiące temu


Filtracja: filtr asap 500, filtr FAN-1 PLUS
Oświetlenie: belka z pokrywy aquael LEDDY DAY&NIGHT


Akwarium gęstą obsadzone żywymi roślinami takimi jak: 2 rodzaje kryptokoryny, bacopa sp., moczarka, nurzaniec...


W akwarium mam 2 ceramiczne groty dla zbrojnika, 5 spreparowanych kokosów, korzeń, ceramiczna ozdoba imitująca kamienną grotę.

Podłoże: żwirek akwarystyczny 10kg, piasek akwarystyczny 6kg

Dodatkowe informacje: aby uzyskać efekt ,,plaży", piasek oraz żwirek oddzielony jest pleksą. Pleksa jest wygładzona i zazwyczaj zakryta przez żwirek, jednak zdarza się, że zbrojnik machając ogonem trochę ją odkopie. W tedy zakrywam ją spowrotem żwirkiem.

Opis chorej ryby: dzisiaj rano zauważyłem, że samiczka mieczyka siedzi non stop pod filtrem. Zaniepokoiło mnie to, więc przyjrzałem się jej bliżej i dostrzegłem na jej wargach coś białego. Nie wiem czy się o coś nie przecieła...? Ale nie mam w akwarium nic ,,ostrego" oprócz wyszlifowanej pleksy która i tak większość czasu jest zakryta podłożę. Dlatego też zwracam się do Was o poradę :) oto zdjęcie podejrzanej osobniczki:

https://m.fotosik.pl/zdjecie/2209f24b9052c1cd
Akwarium 105l ogólne
Krewetkarium 25l
ODPOWIEDZ