Dziwny wygląd i zachowanie mojej krewetki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Dziwny wygląd i zachowanie mojej krewetki

Post autor: Qwerty »

Z moją krewetką dzieje się coś dziwnego. od czasu podmiany wody. Najpierw siedziała ciągle pod korzeniem i coś tam jadła, ciekawe co, jak tam nic nie było. Potem przeniosła się za bacopę i teraz ciagle tam siedzi i albo je albo po prostu siedzi i sie nie rusza. Stała się też taka jakby bardziej blada, nie mleczna, ale ona taka była przez cały czas. Co sie z nią dzieje? Czy to oznaka jakiejś choroby?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moze bedzie zrzucala skorupke?
Czesc Marcin!
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Albo tak, jak powiedzial sum - bedzie zrzucala skorupke, albo jeszcze mozliwe, ze to reakcja na podmiane wody. Krewetki sa bardzo delikatne, szczegolnie na roznice temperatur i roznice pH, wiec wystarczy, ze ja ta podmianka "dotknela" i sie zamknela w sobie:)
Moj zbrojnik potrafi sam zmieniac w pol godziny kolory i robic mi stres, czy to nie jakas choroba :D
A krewecia - jesli przezyje najblizsza dobe (a powinna :) ) to dojdzie powoli do siebie wraz z "brudzeniem" sie wody :)
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Qwerty »

Myślę że może będzie zrzucać "pancerzyk" bo dawno tego nie robiła. ;)
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Qwerty »

Hey! Właśnie wczoraj wyszła ze starej skórki. :wink: Tylko dalej jest taka apatyczna, ciągle się kręci w kącie akwarium, siedzi, nic nie robi. Nie wiem już co jej może być. :cry:
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Nie przejmuj sie, to normalne. Teraz po zrzuceniu starej 'wylinki' ;) krewetka bedzie apatyczna i mozesz jej nawet nie widziec:)
Urok linienia jest taki, ze teraz jest miekka jak glut, rosnie bardzo szybko i dopoki nowy pancerzyk w pelni nie stawardnieje (jakies 2 - 3 dni) to bedzie siedziec w ukryciu - delikatny nawet uraz mechaniczny moglby sie skonczyc tragicznie:)
Wiec nie probuj jej rozruszac, niech siedzi w kokosie/pod korzeniem, gdzie chce i niech rosnie! :)
Pozdr!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ