Pytanie

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Hormon mały
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2020 10:29

Pytanie

Post autor: Hormon mały »

Witam serdecznie.
Mam pytanie odnośnie gatunku ryb .
Kupiliśmy z narzeczonym i Pani w zoologicznym powiedziała Nam , że jest to pyszczak . "Googlujac" nie mogliśmy znaleźć Naszych rybek .
Wstawiam zdjęcia aby dowiedzieć się gatunku. Na zdjęciu samiec i samiczka
Załączniki
IMG_20201205_103245.jpg
IMG_20201205_103245.jpg (992.12 KiB) Przejrzano 1774 razy
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Pytanie

Post autor: wojtass9 »

To pielęgniczka kakadu.Samiec jest dosyć stary.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie

Post autor: BARA »

Uwaga, akwarium w jakim pływa ten samiec ramirezki nie nadaje się dla tego gatunku ryb. A podłoże jest grysem wapiennym, jakiego nie powinno się w ogóle używać w akwarystyce. Zatwardza wodę i kaleczy ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pytanie

Post autor: owlman »

Czesc . Rece i pletwy opadaja . To nie akwarium ...to disneyland . Szkatulki , pierdzacy nurek , kamien budowlany , doniczki . Ryby zdeformowane przez fatalne warunki wkrotce zdechna w meczarniach ku uciesze sprzedawcy . Wstyd Hormony wstyd .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Pytanie

Post autor: wojtass9 »

Owlman a co cię interesuje czy ktoś ma nurka czy nie?Jak lubi to niech sobie ma jeżeli to tylko nie szkodzi rybom ,ryba nie jest zdeformowana przez fatalne warunki tylko to wina chowu wsobnego a ryby zostały dopiero zakupione i to sprzedawca wcisnął starą rybę ,przynajmniej samca .Podłoże owszem należałoby wymienić na piasek .
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pytanie

Post autor: owlman »

Owszem . Wystroj akwarium ma baaardzo duze znaczenie . Jak sam zauwazyles sa to pielegniczki kakadu , ktore maja swoje wymogi co do zarowno podloza jak i jakosci wody czy ilosci roslin ozdob itp itd . . Ale zawsze mozna dorzucic kilka opon od traktora i puszek po piwie - bedzie naturalnie i zdrowo . Slyszales pewnie o zjawisku stresu spowodowanego zlym srodowiskiem . Dotyczy to wszystkich gatunkow na ziemi , rowniez ludzi . Ponadto wiele zabawek zrobionych jest z toksycznych substancji .
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Pytanie

Post autor: wojtass9 »

W Polsce np opony ,butelki ,puszki czy stare pralki to naturalne środowisko dla ryb,co do toksyczności to napisałem :jeżeli nie szkodzi rybom :)Widzisz tylko kawałek akwarium ,może z drugiej strony jest bujna roslinność i korzenie :) No i zobacz pytanie było tylko o gatunek ryby i wystarczyłoby delikatnie wspomnieć przy okazji ,że przydałaby się zmiana aranżacji a ty od razu zacząłeś atakować a BARA wprowadziła zamieszanie nazywając rybę ramirezem :)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pytanie

Post autor: owlman »

Ni kogo nie atakuje . Jezeli jakikolwiek atak , to tylko i wylacznie na babe sprzedawczynie . Sa to rady na przyszlosc aby uniknac smierci niewinnych ryb . Mozna jeszcze oddac rybki w dobre rece i postarac sie o plastikowe , nawet morskie . Ty jestes specjalista w ich hodowli i pewnie cos doradzisz . Nie potrzebuja grzalki , filtra , roslin itp a z obecnymi gadzetami beda sie pieknie komponowac . :D :D :D
Hormon mały
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2020 10:29

Re: Pytanie

Post autor: Hormon mały »

Wojtas dziękuję za obronę.
Tak jak było wspomniane interesuje mnie tylko gatunek rybek .
Co do podłoża to dobrze wiedzieć , będę miała to na uwadze ;)
I jeszcze jedno ... Owlman ... O rybki dbam tak jak potrafię , jestem w tej dziedzinie laikiem ale uwierz mi pływają tak jak jeszcze powinny ... Czyli nie do góry brzuchem ;)...
Miłego wieczoru ;)
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Pytanie

Post autor: owlman »

Ciesze sie ze dbasz . Mam nadzieje ze sie jeszcze spotkamy i nie bedzie to mialo miejsca w forumowym prosektorium . Pamietaj Hormon , zawsze mozesz na mnie liczyc . Popraw to akwarium ....prosze to dla dobra rybek . Daj zdjecie calosci zbiornika a ja obiecuje ,ze sie nie odezwe .
ODPOWIEDZ