Woda do podmian, różnica temperatur.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: korczus »

Witam, wyrównujecie jakoś temp wody do podmian? Zastanawiam się czy można dolać np kilka litrów wrzątku czy może lepiej będzie dokupić jakąś mniejszą grzałkę i wtedy ustawić sobie idealnie taką samą temp jak w zbiorniku?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: grzesi3k »

Zostaw na kilka godzin w wiadrze I tyle. Zlapie temp pokojowa I cyk. Podmianki z chlodniejsza woda sa dobre, bo stymuluja niektore gatunki, ktore mysla ze deszcz spadl ;)
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: korczus »

Ale ile temp różnicy może być tak maksymalnie, nie chce żeby mi grzałka chodziła później nie wiadomo ile h? Wczoraj wlałem do beczki 50l i dzisiaj po 24h woda miała 19 stopni więc wydawała mi się trochę za zimna.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: grzesi3k »

19C spoko. Ile % podmieniasz, no nie wiecej niż 50% ;) jak cos to przy 50% mozesz wolno lać, wyjdzie ci ile? 3-4C spadku temp? 8)
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: korczus »

Jakieś 25%, wodę wlewam przez pompę przepływową która chyba nie ma regulacji, w akwarium mam 28' więc myślałem, że te prawie 10' różnicy będzie trochę za dużo ale jak nie to spoko ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: BARA »

Możesz użyć wrzątku. Ja do pojemników z wodą do podmian nie wlewam zimnej, tylko ciepławą. Odstana kilka godzin ma jakieś 22 stopnie i jest ok. W akwarium mam 25 stopni.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Woda do podmian, różnica temperatur.

Post autor: korczus »

Też chyba tak będę robił, po prostu wleję rano ciepłej i podmienię po południu czy wieczorem jak jeszcze się tak mocno nie wychłodzi.
ODPOWIEDZ