Dziwne jajeczka.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
macus
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2006 17:41
Lokalizacja: Gorzów

Dziwne jajeczka.

Post autor: macus »

Witam wszystkich.

Post ten postanowilem umiescic w dziale -Choroby- , bo nie bardzo wiem, gdzie by najbardziej pasowal.
Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem nieduzego 112 l akwarium.
Przez ostanie 4 dni bylem poza domem. Rybkami opiekowala sie tesciowa, karmiac je w/g moich zalecen. Rybki nadal maja sie swietnie :wink: Po powrocie do domu w akwa zobaczylem na sciankach cos jakby skrzek zabi. Jajeczka sa w kilku miejscach szyb, za grzalka, dosyc mocno przyczepione. Znajduja sie tylko w gornej czesci szyb, tuz przy powierzchni wody. Wielkosc to jakies 0,5 mm. Skupione w grupach w ilosciach ok 5-8 szt. Sa mleczno biale, ale niektore przezroczyste. Kilka wyciagnalem z wody i rozgniotlem. Byly dosc twarde. Na roslinach czy tez zwirku nie widac zadnych jajeczek.
Co to do diabla jest i skad sie wzielo :?:
W ostatnim czasie nie kupowalem nowych roslin, slimakow tez nie mam w akwarium. Moja obsada to na dzien dzisiejszy: 2 otoski, 1 zbrojnik, 2 gupiki, 4 kiriski spizowe.
Rybki karmie platkami oraz tabletkami opadajacymi na dno.
W zeszlym tygodniu podalem tez zywy pokarm tj, takie robaczki (jak rurecznik) tylko, ze biale. Niestety nazwy nie moge sobie przypomniec :oops:
Woda jest podmieniana co tydzien w ilosci ok. 1/4 (odstana 2-3dni).
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Qwerty
Posty: 77
Rejestracja: 29 cze 2006 13:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Qwerty »

Te białe robaczki o których mówiłeś to szklarka chyba. A te jajeczka to może ikra jakichś ryb (pomijam gupiki). A jak ich nie chcesz to po prostu wyciągnij te jajeczka i zgładź.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

To pewnie kiryski zniosły te jajeczka
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

To na 90% kiryski. Moje też składają ikrę na szybie.
Gratulacje. Teraz tylko zadbaj by coś z tego wyszło. :lol:
macus
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2006 17:41
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: macus »

Hmmm, jak bym mial bojownika albo gurami, to jeszcze bym uwierzyl, ze tak wysoko to ikra ale kiryski? Przeciez latwiej zlozyc ikre na dnie niz 2 cm od powierzchni wody i to na szybie. Pozyjemy, zobaczymy. Uzbrajam sie w cierpliowsc :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Kirysy tak maja. Moze to wynika z tego ze inne kirysy mogly by zjesc ta ikre. A ze kirysy przydenne to skaladaja jak najwyzej sie da bo jest poprostu bezpieczniej. Moge sie mylic bo to tylko moje zdanie. :lol: Ale moje tez dosyc wysoko skladaly.


Temat przeniosłam bo do chorób składanie ikry raczej nie należy. :wink:
macus
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2006 17:41
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: macus »

No i zapewne byla to robota kiryskow, bo kilka godzin wczesniej podmienilem wode. Niestety, nie doczekalem sie potomstwa bo zbrojnik zrobil sobie uczte :? Nastepnym razem przeniose ikre z akwa i moze sie uda :)
ODPOWIEDZ