Dlaczego filtry aquaela tak szybko się zapychają?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Dlaczego filtry aquaela tak szybko się zapychają?

Post autor: szakal »

Mam obecnie dwie 112l i jeden baniak 25 l. Do jednej 112 mam kubeł tetry, do drugiej kaskade aquaela FZN-2 a do 25 l FAN mikro. Z filtra tetry jestem zadowolony bo nie za często musze go czyścić(tak co 4 miesiące). Natomiast w drugim baniaku kaskada FZN-2 to masakra. Mam w niej jako media lawe wulkaniczną więc nie ma jakiegoś "zaporu" w postaci jakiejś gąbki. Odpaliłem ją w zeszłym tygodniu a już po paru dniach wydajność spadła o połowe a teraz gdzieś do 1/4 tego co było na początku. Przejdzmy do 25 L. Z Fan mikro jest jeszcze gorzej. Czyściłem ją 4 dni temu i dzisiaj wydajność spadła do prawie zera(coś tam chodziło) dopiero jak przeczyściłem gąbke(była bardzo mało zabrudzona) to ruszyła pełną parą.
I tak w kółko jest z tymi moimi aquaelami. Miałem dwa lata temu kubeł Aquael Unimax 250 do jednej z 112 L to po miesiącu pracy wydajność spadała o połowe.
Nie chce robić nagonke na Aquaela, w końcu to polska firma i powinniśmy ją wspierać ale czy wy macie podobne doświadczenia z filtrami tej firmy?
pozdr

szakal
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Dlaczego filtry aquaela tak szybko się zapychają?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
kaskadzie daj na wlot prefiltr ze średniej grubości gąbki a będziesz ją czyścił 3-4 razy do roku. Oczywiście prefiltr czyścisz co tydzień przy podmianie wody.
FAN Mikro to tragedia, ma gąbkę ~8x4 cm i 1 cm grubości. Nie wiem co producent miał na myśli tworząc to coś.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego filtry aquaela tak szybko się zapychają?

Post autor: szakal »

Spróbuje z prefiltrem na FZN-2. Mam nadzieje że pomoże. A co do Fan mikro to rozglądam się po necie za czymś innym do nano akwarium ale od innego producenta.
pozdr

szakal
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Dlaczego filtry aquaela tak szybko się zapychają?

Post autor: grzesi3k »

Zobacz all pond solutions.
ODPOWIEDZ