Ranny endler

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rafał ~
Posty: 7
Rejestracja: 09 cze 2021 16:12

Ranny endler

Post autor: Rafał ~ »

Witam jestem nowy na tym forum i jestem dlatego aby zadać pytanie specjalistom.....opiszę swój problem:
Chodzi o glupika endlera który jest chyba najsilniejsza ryba w moim zbiorniku pomimo iż jest najmniejszy ( kiedyś zapomniałem go wyciągnąć z akwa gdy robiłem generalne porządki i przetrwał w tej buzy piaskowej gdzie wody było tyle co nic)....ale do rzeczy 😊.....wpuścilem też głupiego pawie oczko którego dostałem i on taki cwaniaczek był że strasznie atakował endlera i któregoś dnia nie mogłem się doszukać endlera,ale po kilku dniach wypłynął i to co zobaczyłem przeraziło mnie....miał odgryzione pół pyska wraz z okiem tak jak by mu odgryzł ktoś i podejrzewam pawie oczko.....endler posiedział jeszcze w zaroślach kilka dni po czym wypłynął i pobiera normalnie pokarm u góry i pływa sobie skręcając w jedną stronę w tą gdzie ma oko......jak myślicie poradzi sobie czy trzeba go jakoś podleczyć bo to moja najlepsza rybka 😁
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Ranny endler

Post autor: grzesi3k »

Jak przezyl to niezle Rambo. Ja bym go zostawil jako jednooka maskotke :) jak nie to do szklanki I do lodowki.
Ziemiojadek
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2021 14:23

Re: Ranny endler

Post autor: Ziemiojadek »

Zamrażanie to okropne cierpienie dla ryb. Lepiej do woreczka czarnego i stuknąć raz czymś mocnym. Od razu pada. I nie ma bólu.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Ranny endler

Post autor: grzesi3k »

Co to za totalna bzdura? Raz to nie wiem jaka bys mial lodowke, ktora by zamrazala. Dwa umknelo ci, ze ryby sa zmienno cieplne I wpadaja w hibernacje przy niskich temperaturach? Lol, niewyobrazalne cierpienie rok w rok w stawach, rzekach czy jeziorach.
Rafał ~
Posty: 7
Rejestracja: 09 cze 2021 16:12

Re: Ranny endler

Post autor: Rafał ~ »

Witam dziękuję za odpowiedzi choć są raczej z tych eutanazyjnej wizji😂 ja jednak zrobię tak jak poradził jeden formulowicz i zostawię tego endlerka jako maskotkę bo za wiele przeżył aby go eksterminować a ma super silną wolę życia i jest nie do REGULAMIN AKWAFORUM 😁 szkoda mi go bo wygląda trochę przerażająco z połową głowy.Jak uda mi się złapać dobre ujęcie to wyślę foto jak wygląda albo nagram filmik.....pzdr
ODPOWIEDZ