Metna woda a krewetki!

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Metna woda a krewetki!

Post autor: macwiernik »

Hej!
Pojawil sie ostatnio u mnie niewielki problem ( w sumie dzis, ale w znaczacej czesci cudem udalo mi sie mu zapobiec :? ), a mianowicie mleczne metnienie wody - krotko mowiac pierwotniaki... Podmianka okolo 50 procent, podwyzszenie temperatury, gruuuntowneee odmulanie plus zero chemii i dodatkowo wklad z ceramitu jako nowy domek dla nitro-przyjacieli... Wczesniej lezal w ponczoszce w akwarium przez pare dni, coby sie w nim juz cos zaleglo i byl plukany przez 60 min pod duzym strumieniem wody zaraz po wyjeciu z opakowania...;)
Mam akwa 126 l, bardzo skromna obsade fauny i duuuzo flory. Rozwijaja sie u mnie glony i interesuje mnie hodowla krewetek, wiec chce polaczyc przyjemne z pozytecznym i hodowac krewetki - wstepnie w akwa ogolnym w celu wytepienia glonow i zeby krewecie troszku podrosly sobie...:) Potem do krewetkarium,ale do sedna: czy to zmetnienie (w 80 procentach po jednym dniu wyeczone) moze zaszkodzic krewetkom? Chodzi mi o to, czy swiadczy to o zlych warunkach w akwa, w sensie duzego stezenia zwiazkow azotu? Bo wiem, ze wiekszosc kreweci (amano mnie nie interesuja) jest wrazliwych na te zwiazki i troche sie martwie, czy taki atak pierwotniakow nie mowi mi StoP!
Ps. Akwa ma miesiac, przezylem atak okrzemek i leki zamet w pierwszym tygodniu, ale problemy przeszly przez tamten jeden tydzien i wiecej sie nie pojawialy.
Nie mam testow... :(
Rybki zachowuja sie normalnie, jakby zadnego ataku pierwotniakow nie bylo...
Pozdr!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

a nie masz jakis wapieni w akwarium to moze spowodowac metnienie wody, ale to moje przypuszczenia. moze inny sie uzytkownicy sie wypowiedza
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

Ogólnie o temacie związków azotu w akwarium..
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekr ... cling.html
Pozdrawiam!!
112l - 5xZbrojnik niebieski,6xKirys spiżowy,2xPielęgnica zebra,Egeria densa,Blyxa japonica
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Nie, nie... :) Wapieni ani zadnych innych tego typu rzeczy nie mam :) Wszystko sprawdzalem (domowym sposobem ;) ) octem przed wsadzeniem do akwa :)

To byl krotki atak pierwotniakow, na 100 procent, bo przez tydzien przyznam,ze testowalem nowe pokarmy i po prostu zdarzalo mi sie przekarmiac. Pokarm zalegal na dnie to i przyszlo dziadostwo. Ale dzisiaj jest juz klar :)
Tylko chcialem sie dowiedziec wlasnie czy metnienie wody ma zwiazek z wysokim poziomem azotynow i amoniaku? Teraz jest ok, ale tak z ciekawosci chcialem sie dowiedziec... :)
Ale chyba tak.. Bo jak sie materia organiczna rozklada to raczej wydzielaja sie zwiazki azotu... Czy tak? :oops: Prosze jakiegos szpeca o poprawienie mnie... moze jakis.. hmm... 'chemik' ... ? :D
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ