Tło strukturalne

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

No to mnie możesz pogratulować, ja mam tło wewnętrzne ze styropianu.
Zrobiłem je w następujący sposób: wziąłem cienką płyte (ok. 30mm) twardego styropianu, do niej przykliłem pianką poliuretanową kawałki lignitu, to potem stało kilka dni aby wyschło dobrze. Następnie przykleiłem ten styropian w akwarium do szyby za pomocą silikonu i tak sie to już trzyma od ponad 6 lat.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

A powiedz mi "chemik 4" czy to nie szkodzi rybom bo napewno malowałes ten styropian i pianke na jakis kolor.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie malowałem tego. Jak juz napisalem, tą pianką przykleiłem lignity do styropianu tak, że nie widać pod spodem białego
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No własnie, a obawiam się farba niestety nie bedzie zbyt dobrym rozwiązaniem jesli bedzie to zanurzone w akwa, moze jakoś reagowac z wodą, w koncu woda nie jest zimna i wydzielać sie moga paskudztwa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
mariusz.staszewski
Posty: 17
Rejestracja: 01 kwie 2006 17:00

Re

Post autor: mariusz.staszewski »

Są farby z atestami instytutu higieny mogą być nimi malowane nawet zbiorniki na wodę pitną nie wiem czy dostępne sa czarne ;). Jako klej polecałbym też z takim atestem lub jakiś epoksydowy dobrze przed włożeniem wymoczony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Witam :lol: Ja po prostu taflę styropianu 2 pomalowałam farbą w spreju zielonym i czarnym kolorem.Tam gdzie chciałam wgłębienie to farbę nałożyłam kilka razy.Efekt super .Co najważniejsze to że dzieło postawiłam za tylną ścianą akwarium a wygląda jakby była w środku.Nie ma więc problemu czy farba mogła by być szkodliwa dla ryb,i po sprawie.Hej :wink:
Anita pozdrowionka śle:>)
ODPOWIEDZ