Powrót do akwarystyki. 35l córki. Pytania

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DamianZgierz
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2020 2:24
Lokalizacja: Zgierz

Powrót do akwarystyki. 35l córki. Pytania

Post autor: DamianZgierz »

Witam kupiłem akwarium dla córki 35l 40x25x35. Aquael leddy 40 xl.
Niestety w zestawie 😜 z filtrem i grzałka.
A wiadomo jak to w zestawach raczej wyposażenie słabe.
Kilka lat temu miałem kilka zbiorników lecz niestety nic mi po nich nie zostało i zawsze zakładałem akwa biotopowe. Ostatnio było to 300l tanganika. Niestety przez te kilka lat trochę wypadłem z obiegu 😁 stąd moje pytania
Trochę o akwarium. Jest dopiero kupione jeszcze nie zalane. Na dno chcemy piasek lub drobny ciemny żwirek. Zależy od obsady ale o obsadzie później (chce zrobić testy wody i zobaczyć co możemy ewentualnie wpuścić), dodam że córka chciała by bojownika 😉 ale jakoś strasznie bardzo się nie upiera, zobaczymy.
Chcielibyśmy kilka roślinek i jakiś korzen ewentualnie do wystroju.
Teraz pytania
1. Jaki filtr najlepiej zastosować? Polećcie jakieś fajne kaskady albo malutkie kubełki.
2. Czy oświetlenie LED 7w które było w zestawie nada się do jakichkolwiek roślinek bez nawożenia? Jeśli nie to czy coś dołożyć?
3. Czy jeśli na podłoże byłby piasek to dawać kulki GT po korzenie?
4. Czy jesli córka chce bojownika to robić testy wody? Czy wpuścić bojownika i wtedy już nic więcej? Ewentualnie czy można coś do bojownika do takiego małego baniaka wpuścić?
Pewnie jeszcze kilka pytań po drodze się pojawi ale narazie wszystko po kolei po malutku 😉
Damian
ODPOWIEDZ