[54] pierwszy zbiornik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Varante
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2021 19:25

[54] pierwszy zbiornik

Post autor: Varante »

Witam. W innym temacie pisałem, że wystartuję na wiosnę natomiast wpadło mi trochę niespodziewanej gotówki i postanowiłem nie zwlekać :mrgreen:

Kupiłem zestaw aquael 60x30x30 leddy day & night. Nie wiem jaka jest moc oświetlenia ale specjalnie wybrałem zacienione zdjęcie aby lepiej było widać gdzie pada światło. Wydaje mi się że lampa jest za krótka. Czy mam rację?

W zestawie był filtr asap 300 eu oraz grzałka 50W bez termostatu (niestety nie sprawdziłem dokładnie zawartości przed zakupem) filtr ten nie posiada regulacji przepływu który jest mi niezbędny ze względu na bojownika który ma być głownym lokatorem :)

Zamówiłem już zamiast urządzeń z zestawu filtr Diversa Claro 600 z deszczownią oraz grzałkę 100W z termostatem tej samej firmy plus małą paczkę wkładu bioceramicznego (bardziej z ciekawości niż z potrzeby ;) ). Wybrałem tego producena ponieważ to polska firma i stosunkowo tania a ja niestety mam ograniczony budżet :mrgreen:

Rośliny to: Rotala nanjeshan, Echinodorus saint elmos fire, Echinodorus horizantalis oraz w tym tyg powinna przyjść paczka z Phyllanthus fluitans - filantus. Pierwsze trzy rośliny zdałem się na sprzedawcę, żeby dał coś łatwego w uprawie w zoologicznym, natomiast ostatnia roślina po prostu mi się spodobała :)

Jeśli chodzi o sam zbiornik to tragicznie przykleiłem tło ale na szczęście za bardzo tego nie widać, żwiru mam za dużo na przedzie, jak będę miał trochę czasu to ułożę lepiej, więcej błędów nie widzę dlatego proszę o konstruktywną kryrykę, uwagi i porady co można poprawić zanim wpuszczę obsadę.

Jak już mowa o obsadzie to będzie 10 sztuk razbora galaxy lub 10 sztuk razbora klinowa oraz bojownik i 2 może 3 ślimaki military helmet.

Zbiornik został zalany 19.11 i od tamtej pory leję raz dziennie nakrętkę bakteri nitryfikacyjnych, niestety zapomniałem jakiej firmy (pisząc post jestem w pracy i nie mam jak sprawdzic) testy wody przyjdą w paczce wraz z filtrem i grzałką więc wstawię jak tylko zrobie.


Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [54] pierwszy zbiornik

Post autor: grzesi3k »

Nie lej zadnych bakterii ;)
ODPOWIEDZ