Parametry

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Parametry

Post autor: Grzesiekk »

Cześć. Mam baniak 25l juz dobre kilka miesięcy. Gdy zabrałem swoje akwarium do pracy sezonowej to na tamtejszej wodzie wszystko ładnie mi rosło, a woda była klarowna -foto. Po powrocie do domu pistie zgninęły, anubias zgubił pare liści i rosnąmu dosyć cienkie listki, a woda stała się bardziej mętna. Łatwo można wywnioskować, ze w moim domu jest woda niskiej jakosci. Niestety nie dysponuje testami wody, ktore kosztuja ponad 100 zlotych, lecz chcialbym przedstawic parametry wody, wg. jej dostarczyciela - kolejne foto. Czytałem kilka poradników o twardoscxiach wody, lecz przedstawiane sa tam rozne warianty i dla mnie to jest zbyt pogmatwane. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, ze pomiary ze zdjecia bedą się nieco roznic od tych co mam u siebie, lecz uważam, że one moga byc jak najbardziej przyblizone do tych rzeczywistych. Więc co mógłbym spróbowac skorygować?
Załączniki
Jak jest obecnie
Jak jest obecnie
Screenshot_20211223-174111_Gallery.jpg (676.99 KiB) Przejrzano 1507 razy
Parametry
Parametry
20211223_171635.jpg (255.34 KiB) Przejrzano 1507 razy
Dobra woda
Dobra woda
20211223_173953.jpg (803.61 KiB) Przejrzano 1507 razy
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Parametry

Post autor: BARA »

Jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę?
Czym karmisz bojownika?
Czemu nie dokupisz więcej roślin?

Bez testów się nie obejdzie...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Parametry

Post autor: chemik4 »

Testy kupisz raz i posłużą 3-4 lata. To co masz to parametry wody w kranie (nie zawsze aktualne) a nas interesują parametry w akwarium.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Re: Parametry

Post autor: Grzesiekk »

BARA pisze: 27 gru 2021 9:44 Jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę?
Czym karmisz bojownika?
Czemu nie dokupisz więcej roślin?

Bez testów się nie obejdzie...
2 razy 2 tygodniu po 5l
Mam roznego rodzaju: płatki, suszone larwy, granulki. Wzmacniajace, z witaminami. Może nie sa specjalnie wysublimowane karmy, tylko od t..., ale rybka jest ladni wybarwiona, żwawa i ciekawska

Miałem więcej:
Mikrozorium, pistie, lobelie, taki mech przypominający sałatę i takie ładne cos czego nazwy nie znam, a bym bardzo prosil o zidentyfikowanie- miło mi to rosło, ale okrzemki to zabiły FOTO

Chciałbym mieć więcej roslin, ale nie chce, zeby mi to powoli obumierało

Może w takim razie zaopatrze się w testy paskowe, choć wiem, że nie są idealne. Mnie wystarczą ogólne testy, ponieważ nie zamierzam hodować wymagających roślin
Załączniki
Screenshot_20211231-184249_Gallery.jpg
Screenshot_20211231-184249_Gallery.jpg (635.49 KiB) Przejrzano 1424 razy
ODPOWIEDZ