Czy korzeń wystający ponad wode będzie pleśniał?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Czy korzeń wystający ponad wode będzie pleśniał?

Post autor: szakal »

Witam

Kupiłem właśnie sklepie akwarystyczny24.pl korzeń. Niestety troche przedobrzyłem i wystaje on troche ponad tafle wody. Moje pytanie, czy nic się nie będzie działo tzn. czy nie będzie pleśniał jak tak będzie troche ponad poziom wody?? No bo jest on już martwy tzn. drzewo jest martwe, przygotowany, tonie on sam i nie musze go niczym do podłoża dociskać, tylko martwi mnie ta kwestia o którą pytałem.

pozdr
pozdr

szakal
Amazonik_08
Posty: 48
Rejestracja: 18 paź 2021 7:40

Re: Czy korzeń wystający ponad wode będzie pleśniał?

Post autor: Amazonik_08 »

Nie powinnien, ja mam parę częśći wystajacych i nic się nie dzieje. Jaka mas węntylacje akwa. Ja mam duza i mozliwe ze to tez przyczynia się do zapobieganiu pleśnieniu. Jak tez mówiles jest to martwe drzewo i siamo w sobie nie powinno pleśnieć. Jak mozes to zapewnij przeplyw wody w miejscach gdzie ten korzen wystaje. I tez zeby zadne obumarle liście się na nim osiadywaly. Na poczatku, jak zapewnie wiesz twój korzen moze wygenerowac taki osad, który jest calkowicie naturalny :mrgreen:

Mam nadzieję, ze pomoglem i przepraszam za blędy ale jestem na wloskiej klawiaturze na tablecie :D
Leonardo

Ps. Jak juz zalozyz akwa to wyślij jakies zdjęcia. Mozes uzyć fotosik.pl
Pss. Jak chcesz być pewny to wyparz korzen by nie zostalo na nim zadne ha chemii. :mrgreen:
Niegdy nie mów że wiesz wszystko, bo tak naprawdę nic nie wiesz.
szakal
Posty: 157
Rejestracja: 18 wrz 2019 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy korzeń wystający ponad wode będzie pleśniał?

Post autor: szakal »

OK dzięki za odpowiedz. W pobliżu korzenia mam rure wpływową do kubełka więc cyrkulacja wody jest.
Baniak już ma 8 miesięcy. Jak będe miał chwile wolnego czasu to zrobie zdjęcia.
pozdr

szakal
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czy korzeń wystający ponad wode będzie pleśniał?

Post autor: chemik4 »

Miałem wiele korzeni wystających z wody, nigdy nic się nie działo. Niektóre były "sklepowe", inne samodzielnie spreparowane.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ