Problem z filtrem zewnętrznym

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
StalowyMalawi
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2022 17:03

Problem z filtrem zewnętrznym

Post autor: StalowyMalawi »

Cześć,

Dziś przytrafiła mi się przykra sytuacja z filtrem zewnętrznym.
Posiadam akwarium Malawi 210 l i filtr zewnętrzny sunsun hw3000 z regulacja przepływu. Przed filtrem założony mam prefiltr. Podczas podmianki i czyszczenia akwarium przekręciłem kilka razy uchwyt znajdujacy się w skimmerze i po chwili filtr zaczął takjakby zaciągać powietrze czy coś w tym stylu a po chwili przestał wgl zaciągać wodę. Na początku pomyślałem że to chwilowe ale niestety tak nie było. Więc wyłączyłem na chwilę filtr zalałem wąż przy zamkniętym zaworze włączyłem filtr i niby poszło ale jednak dalej filtr nie chciał zaciągnąć wody z akwarium podejmowałem kolejne próby niestety bezowocnie. W końcu odłączyłem prefiltr i podłączyłem bezpośrednio niestety nic to nie dało przez cały czas leci jedynie minimalna stróżka wody. Nie mam pojęcia co może być nie tak po całym dniu prób nic nie udało się zrobić. Pomóżcie co mogło to spowodować czy to filtr mógł się poprstu popsuć ? Czy miała na to wpływ moja delikatna ingerencja przy skimmerze ?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z filtrem zewnętrznym

Post autor: Neurochirurg »

Spróbuj bez skimera czy ciągnie wodę.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
StalowyMalawi
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2022 17:03

Re: Problem z filtrem zewnętrznym

Post autor: StalowyMalawi »

Próbowałem też bez skimmera i nie bardzo chce
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Problem z filtrem zewnętrznym

Post autor: korczus »

Pewnie masz zapowietrzony kubeł. Spróbuj go porządnie odpowietrzyć i jeszcze raz sprawdź wszystko bez skimmera. Jeśli nadal nie ciągnie sprawdź wirnik czy wszystko z nim ok.

A odnośnie skimmerów podłączanych pod węże wlotowe, przerabiałem już temat, dla mnie to szajs i ryzyko, że będzie filtr zaciągał powietrze. Lepiej kupić skimmer elektryczny, Sunsun ma fajny za grosze albo jak Cię firma nie przekonuje to poszukaj Eheim.
Podłączysz sobie go pod programator żeby się załączył kilka razy dziennie na parę minut, raz w tyg wyczyścisz gąbkę i masz spokój ;)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Problem z filtrem zewnętrznym

Post autor: grzesi3k »

Potwierdzam, narurowe skimmery to szajs. Zobacz all pond solutions mini, to podroba eheima za pol ceny.
ODPOWIEDZ