Sadzenie roślin bez korzeni

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wiesiek90
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2021 12:37

Sadzenie roślin bez korzeni

Post autor: Wiesiek90 »

Hej, na początku zaznaczę, że nie jestem doświadczonym akwarystą i jest to moje pierwsze akwarium.
Otóż, już po raz kolejny borykam się z posadzeniem roślin w moim akwarium. Aktualnie podejście trzecie.
Powiedzcie mi jak posadzić w podłożu rośliny bez korzeni? Wczoraj kupiłem sobie Ludwigia Inclinata i po wyjęciu z koszyczka okazało się, że żadna z łodyg nie ma korzeni. Wiele czasu spędziłem na próbie wsadzenia je w podłoże, ale skończyło się to fiaskiem. Za każdym razem wszystkie rośliny wypływały. Jedyne co udało mi się osiągnąć to całkowite rozkopanie dna i zmęcenie wody :( Nie mam już cierpliwości do tego. Z poprzednimi roślinami było to samo. Miałem bacopę i moczarkę wszystkie maksymalnie wytrzymały w podłożu przez jedną noc, a następnego dnia wszystkie były na powierzchni.
Podłoże to mieszanka drobnego piasku i małego żwirku około 2-3mm średnicy.
Doradzcie coś :( Jak unieruchomić roślinę w dnie na tak długo żeby zdążyła się zakorzenić? Póki co jedyny sukces z roślinami w moim akwarium to żabienica, ale ona akurat miała korzenie przy zakupie i nie było z nią problemów.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Sadzenie roślin bez korzeni

Post autor: owlman »

Czesc. JBL plantis pins . Powinno pomoc
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Sadzenie roślin bez korzeni

Post autor: chemik4 »

Cześć,
nie masz jakichś płaskich kamieni? Zawsze takimi przyciskałem łodygi roślin i nic nie wypływało.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Sadzenie roślin bez korzeni

Post autor: goldi_ »

Po co kamienie. Bierzesz pęsete albo pincete i wciskasz roślinę w podłoaże pod katem 30-40st . Trochę poruszasz aby podłoze się ulozyło i po krzyku. W piasku to naprawdę jest pikuś . W aktywnych czy innych lekkich (np JBL) też tak postępuję i sporadycznie coś wypłynie
ODPOWIEDZ