[31L] Kostka z bojownikiem

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

Teraz tak to wygląda. Trzeba czekać aż to się rozrośnie. Mam tyle zielska, jak chyba nigdy dotąd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: chemik4 »

Z tą pistią to teraz trochę wtopa... Szyba nakrywkowa zanurza ją w wodzie czego ta roślina nie lubi, więc albo zdejmij szybę albo obniż poziom wody o 4-5 cm.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: owlman »

Ogolnie pistia w tym akwarium to nieporozumienie . Jest to duza roslina i jak pisze Chemik ……wysoka . Phyllanthus fluitans bylby w sam raz . Nawet po usunieciu szyby nakrywowej nie bedzie miejsca a roslina bedzie usychac ze wzgledu na bliskosc lamp .
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

Ja sądziłam, że ona się bardziej rozłoży, i będzie taka rozpłaszczona, wtedy byłoby OK, ale kupowałam przez internet, więc nie widziałam tego na żywo. Nie miałam nigdy roślin pływających. W moim mieście nie widuję wcale takich roślin. Może to być też okazja, żeby tę roślinę sprzedać do sklepu po prostu. Jutro spróbuję. Na zdjęciach sprzedawcy ona była właśnie taka rozpłaszczona.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: chemik4 »

Pistia by tu ładnie wyglądała ale nie wiedziałem, że to akwarium ma szybę nakrywkową. Salwini poszukaj, to drobna roślina o delikatnych liściach.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

Wiesz, przy bojowniku szyba nakrywowa to konieczność. Pominąwszy labirynt, bojowniki to skoczki. Nie ma takiej możliwości by nie było szyby nad tym akwarium. Pistię oddałam do sklepu, ale nie mieli nic innego pływającego. Poszukam czegoś innego. Podobała mi się ta roślinka. Na razie rogatek pływa. Niech sobie pływa, nie chce mi się go wkopywać. Najbardziej upierdliwa roślina jaką znam. No nic, nie ma sensu na razie wstawiać fotek, tu się nieprędko coś zmieni. Do zobaczenia za kilka tygodni/miesięcy.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: grzesi3k »

Zamow z neta do paczkomatu natans albo frogbite
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Neurochirurg »

Co do rogatka i innych roślin ze słabymi korzeniami to trzeba zmienić sposób sadzenia. Wkładaj w podłoże pod kątem 30 stopni to nic Ci nie będzie pływać.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

Tak na razie zostaje. Mam dwie rybki, którym muszę znaleźć nowy dom, bo ja się pomyliłam i kupiłam niewłaściwe kiryski. Pandy nie mogą mieszkać w takim małym akwarium. Pomyliłam je z pigmejami. Nigdy nie miałam ani jednych, ani drugich kirysków, stąd pomyłka. A jeszcze w sklepie mi babka wmawiała, że Pandy mogę mieć w mojej szklance... Dobrze, że kupiłam tylko dwie te Pandy. Pigmejki kupiłam online. 6 sztuk. Bojownik trochę gania te kiryski, ale nic groźnego się nie dzieje. Obsada zamknięta. Może kiedyś pomyślę o krewetkach, ale najpierw to musi zarosnąć.

No i wnikliwe oko zauważy, że jest dyfuzor CO2. Kupiłam z drugiej ręki butlę, więc nie wydałam dużo. Fakt, trzeba było nabić, ale to nie jest duży pieniądz. Podaję 1b/s. Nie wiem, czy to dobra ilość. No i ja podaję całą dobę. Nie bawię się w elektrozawory.

Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: chemik4 »

Na dnie tylko bazalt.
Bazalt będzie Ci ranił kiryski... one wymagają piasku by mogły w nim kopać do woli.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: grzesi3k »

^^ dokladnie
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

To jest drobny i lekki żwirek. Nie wiem ile podawać CO2 na taką szklankę.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: grzesi3k »

Moze byc i pyl, bazalt sie nie nadaje i zaklinanie rzeczywistosci niczego tutaj nie zmieni.
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: Alina_33 »

Skoro tak, to oddam je kuzynowi, ma 72L i piasek. W większości. Kiryskom będzie tam dobrze. Na razie kończę wstawianie fot i filmów tutaj, niech to się rozrośnie. Ostatnia fota całości. Wciąż nie wiem co zrobię z tym rogatkiem. Pigmeje z nim przyszły i rośnie jak głupi. Dotarła też ta roślinka pływająca, natans. Zamówiłam też Phyllanthus fluitans, ale paczka zaginęła. Za to jest nantans, ma śmieszne liście, włochate trochę.

Jak się przyjrzeć to widać na przedniej szybie drobnego, białawoprzezroczystego ślimaka. Ciekawe co to za ślimak. Nie przekarmiam ryb, więc plagi nie będzie, zresztą to dwa helmety i ślimak rogaty zeżrą wszystko, co zostawią bojownik i kiryski.

Fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział na temat CO2, bo podaję całą dobę 1 bąbel/sekundę. Rośliny bąbelkują, więc im się podoba, ale nie chcę zatruć akwarium.

Na razie nie mam tu większych problemów. Glonów ani sinic nie ma, Nh3 i NO2 nie ma, fosfor raczej umiarkowanie niski, NO3 też niski. Bojownik jeszcze o nic nie podarł płetw, podziwiam tego bojownika. Prędzej czy później podrze o coś te płetwy. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby bojownik całe życie piękny pływał.

Obrazek
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: [31L] Kostka z bojownikiem

Post autor: owlman »

A co chcesz wiedziec na temat CO2 ?
ODPOWIEDZ