Wymiary akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wrzoza
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022 14:41

Wymiary akwarium

Post autor: Wrzoza »

Cześć Wszystkim,

chciałbym dowiedzieć się od Was, czy wymiary akwarium szer. 180cm x wys. 40cm x gł. 25cm będą odpowiednie dla rybek do 10 cm (byc moze amfipriony i jeszcze jeden inny gatunek). Głównie chodzi o małą głębokość akwarium. Nie chciałbym, aby rybki się "męczyły" w takich warunkach. Jeśli jest to zbyt mały wymiar to czy 30 cm głębokości już będzie ok wg Was, czy może zdecydować się na mniejsze rybki?



Pozdrawiam serdecznie

Łukasz
macieks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiary akwarium

Post autor: macieks »

To raczej forum 'słodkowodne' ale nie dawał bym tam niczego większego niż 5 cm. To prywatna opinia, niektórzy trzymają ryby w głębokości zaledwie 2x długość ryby.
Wrzoza
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022 14:41

Re: Wymiary akwarium

Post autor: Wrzoza »

Macieks dzięki za odpowiedź. Jestem laikiem w tym temacie i akurat uświadomiłeś mnie, że podałem przykład ryby słonowodnej. (swoją drogą jeśli można utrzymać dobre warunki dla tych rybek to może być słone akwarium 😁).
Mając na myśli wymiary, które podałem, to głębokość znaczy wymiar od frontu, który oglądamy, do ściany (tyłu akwarium). Wysokość to góra-dół patrząc od frontu.
Jeszcze raz Macieks dzieki za opinię. Jak rozumiem, lepiej zarybić takie akwarium mniejszymi rybkami. Mogę poznać jakieś Wasze sugestie, co do obsady?
macieks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiary akwarium

Post autor: macieks »

Wrzoza pisze: 22 sie 2022 22:29 Mając na myśli wymiary, które podałem, to głębokość znaczy wymiar od frontu, który oglądamy, do ściany (tyłu akwarium).
Bez obaw. Wszystko dobrze zrozumiałem :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymiary akwarium

Post autor: BARA »

Akwarium o takich wy miarach będzie się wydawać bardzo "płaskie", bez głębi. Rozumiem, że tak mała głębokość zbiornika jest czymś podyktowana? w tej sytuacji powinieneś trzymać ryby, których rozmiary osobników dorosłych nie przekraczają 5 cm,
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Wrzoza
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022 14:41

Re: Wymiary akwarium

Post autor: Wrzoza »

Dziękuję za odpowiedzi. :)
ODPOWIEDZ