Cykl Azotowy i pH

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Cykl Azotowy i pH

Post autor: DakotaSan »

Dzień dobry,

to ja mam takie pytanie - bardziej jako ciekawostkę.
Założyłem nowe akwarium 300 l netto - podłoże żwirek kwarcowy, mała plaża z piaskiem - pod żwirkiem substrat z ziemi ogrodowej.
Akwariom ma juz 3 tygodnie - woda była mętna teraz już jest prawie klarowna, filtr to sun sun hw 3000.
Oczywiście bakterie podawane, rośliny to 40 % - zbiornik będzie szedł w stronę HT - roślin będzie więcej.
Rośliny posadzone na samym początku, po ponad dwóch tygodniach umieściłem ryby, wiec są one już tydzień.
Ryby są małe ławicowe - Neonki Inessa około 15, Razbory Espei około 15, Kiryski 8, Kosiarki 4, Otoków 10, Sumik Szklisty 5 i 5 Piskorków.
Oświetlenie około 60 lumenów na litr. - Powiedzmy, ze wiem jak dozować oświetlenie, wiem tez dokładnie jak powinien wyglądać cykl azotowy.
Jednak właśnie delikatnie zastanawia mnie jedna rzecz - Nh3 minimalne 0.1 - 0.25 - NO2 = 0, NO3 = 0
Prawie 4 tydzień idzie i wszędzie prawie zero - czy to normalne ? Tak wiem ktoś powie cykl się nie zaczął , no ok
Troche to dziwne.
Dziwi mnie tez wskazanie CO2 - bo podaje z butli. W akwarium mam dwa wskaźniki CO2 oba są zielone - czyli niby ok
ale z obliczeń GH i KH wynika ze CO2 jest za dużo ( KH 6 pH 6.6 ) ( GH 12 )
Wiec co ? Jedyne co mi przychodzi na myśl, to testy zooltec przekłamują, bo pH podaje mi komputer z sondy i mam dwa komputery odczyty sa podobne
różnica 0.100

Do tego test PO4 = 0.25 i NO3 = 0 - to już powinna się pojawiać się sinica ?
Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Cykl Azotowy i pH

Post autor: DakotaSan »

ok - już wszystko wraca do normy.
Dziś NO2 1.5 / NO3 30
Wiec podmianka i sprawdzamy dalej

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ