[25L] nano z neonami

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

[25L] nano z neonami

Post autor: mark_farina »

Siemanko

Troche mnie nie było na forum, no ale nie mówmy o smutkach. Sobie postanowiłem postawić małe szkło, bo już człowieka brało. Tak po krótce to opti white 40x25x25, wiadomo podłoże jałowe, bo dlamnie najlepsze. Jakiś korzeń sie uchował z roślinniaka, do tego komp, bo znając życie zaraz wleci CO2. Oświetlenie 12W LED , jak braknie to dołożymy drugie tyle. Grzałka Aquaela 25W i filtr kaskadowy Jeneca XP-13. Żwir jest, korzenie są, woda zalana, pierwotniaki też są :)

W planach mam na dobry start posadzić troche ziela:
-Hotttonie, Lobelie, Microsoroium mini, Hydrocotyle, Staurogyne repens, Bacope australis, Rotala green, Eleochardis mini bez szleństwa. Wiadomo się woda ustabilizuje to wleci coś cz :) erwonego.

Jeśli chodzi o parametry wody to niepodaje, bo jade na kranówce, nie mierzyłem, testy zrobie jak baniak dojrzeje. Do filtra wpakowałem ceramike i wate, fabryczne wkłady wylądowały w koszu. Poniżej dwie fotki z zalania. Jak posadze zielsko, to się pochwale. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sty 2023 13:34 przez mark_farina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: [25L] nano ogólniak

Post autor: Neurochirurg »

Dobrze wiedzieć, że żyjesz. Będę oglądał.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: [25L] nano ogólniak

Post autor: mark_farina »

Neurochirurg pisze: 26 sie 2022 21:19 Dobrze wiedzieć, że żyjesz. Będę oglądał.
Żyje, ale jakie to życie z 25L :mrgreen:

Woda jest już na tyle dobra, że wpadła ekipa (sztuk 1) do czyszczenia korzenia i szyb. Dzieciaki szaleją, trzeba szybe myć 5 razy dziennie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: [25L] nano ogólniak

Post autor: chemik4 »

Coś więcej pokażesz?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: [25L] nano ogólniak

Post autor: mark_farina »

Na razie posadziłem pare chwastów, myśle nad koncepcją co dalej? Zbiornik jest tak mały, że na nic tam nie ma miejsca :?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: [25L] nano ogólniak

Post autor: mark_farina »

Siemanko w nowym roku!

Taki mały update, a w sumie niema co aktualizowac, bo niewiele sie dzieje, baniak sie jakos kręci od podmianki do podmianki. W sumie to zajmuje mi 10min w tygodniu na wymiane 50% wody i zmiany waty w filtrach. Zielsko rośnie w miare swoich ograniczonych mozliwości, coś tam wkropie do wody z soli od czasu do czasu, pozatym koślawo ale rośnie. Glona jako tako nie ma, jest nalot na szybach, ktorego nie ruszam. Akwarium zajmuje sie moj syn, to jego rybki i jego swiat teraz :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ